Enzo Maresca seli u Olympiakos

HINA • nedjelja, 12.07.2009.

Talijanski nogometaš Enzo Maresca (29) napustio je Sevillu i karijeru će nastaviti u redovima grčkog prvaka Olympiakosa.

Maresca je za momčad iz Pireja potpisao trogodišnji ugovor vrijedan 1.2 milijuna eura po sezoni, dok će Sevilla dobiti 2.5 milijuna eura odštete.

Bivši mladi talijanski reprezentativac za Sevillu je igrao od 2005. godine i na Sanchez Pizjuanu je osvojio dva naslova pobjednika Kupa Uefa, te španjolski Kup. Premda je pod vodstvom Juande Ramosa bio jedan od ključnih igrača, dolaskom Manola Jimeneza izgubio je mjesto u momčadi zbog čega se odlučio na raskid ugovora.

Nagađalo se kako će se vratiti u domovinu gdje su interes za njegove usluge pokazali Lazio, Bologna i Fiorentina, no odlučio se za Grčku.