Nestao u 15 sekundi

Maja Giljanović, Borna Rupnik • ponedjeljak, 13.07.2009.

Ze Carlos uspio se izboriti za svojih pet minuta slave. Na naslovnice je dospio nakon susreta brazilskog nogometnog prvenstva između Cruzeira i Atletico Mineira, na kojem je isključen nakon samo 15 sekundi igre...

Kako ostaviti svoju momčad na cjedilu punih 90 minuta demonstrirao je Ze Carlos, napadač Cruzeira, koji je poslan natrag u svlačionicu prije nego što se stigao pošteno oznojiti.

Brazilac je rukom zamahnuo prema glavi igrača gostujućeg Atletico Mineira, a sudac se nije dugo dvoumio. "Nije bilo namjerno", objasnio je poslije utakmice svoj potez Ze Carlos.

Atletico je lakoćom upisao pobjedu 3:0, a strijelci su bili Junior, Alessandro i Eder Luis. Pomoglo im je i to što je Cruzeiro najbolje igrače čuvao za finale Cope Libertadores.

Atletico je tako nakon 10 kola preuzeo vodstvo (21 bod). Drugi je Internacional koji je izgubio protiv Atletico Paranaensea (3:2), a treći su i četvrti Vitoria i Palmeiras. Vitoria je odigrala set tenisa (6:2) protiv Santosa, a Palmeiras se silovito obračunao s Nauticom (4:1).

Branitelj naslova Sao Paulo je na Morumbiju odigrao 2:2 protiv Flamenga. Gosti su dvaput vodili (drugi je gol iz penala dao Adriano), a Sao Paulu je gol i sam iz jedanaesterca spasio Gonzalo Fierro.

Ronalda se nije ni vidjelo ni čulo u porazu Corinthiansa (3:0) kod Gremija.

Brasileiro, 10. kolo:
Sao Paulo - Flamengo 2:2, Atletico (P) - Internacional 3:2, Gremio - Corinthians 3:0, Cruzeiro - Atletico (M) 0:3, Fluminense - Santo Andre 0:1, Vitoria - Santos 6:2, Recife - Goias 1:0, Avai - Botafogo 1:2, Barueri - Coritiba 3:1, Palmeiras - Nautico 4:1