U Varaždinu je, doduše pred manje gledatelja no što se očekivalo, odigrana odlična generalka našeg prvoligaša i renomiranog engleskog West Bromwich Albiona...

Varteks – West Bromwich Albion 2:2 (1:1)

Suci: Zebec, Premužaj, Hudika (svi Varaždinska županija)

Strijelci: 0:1 Beattie 12., 1:1 Mumlek 19., 1:2 Beattie 53., 2:2 Lesjak 87.
Žuti kartoni: Mulumbu

Varteks: Krklec (od 46. Dreven), Tkalčić, Škvorc D., Prahić (od 58 Sušac), Balajić, Radiček (od 58. Lesjak), Jagačić (od 73. Šimek), Hojski (od 73. Conjar), Mumlek (od 82. Škvorc F.), Bloudek (od 67. Hasija), Vuk A. (od 61. Frljužec)

West Bromwich Albion: Carson, Zuiverloon (od 67. Worrall), Bernett (od 46. Valero), Olsson, Samuels (od 46. Martis), Mulumbu (od 76. Labadie), Brunt (od 73. Kim), Cech, Moore (od 46. Teixeira), Greening (od 83. Koren), Beattie (od 61. Wood)

Prvu prigodu utakmice bilježimo kod Varteksa, kad je Mumlek umješno nanizao par engleskih braniča i s 25 metara zapucao prema golu Scotta Carsona, a ni minutu kasnije isto je pokušao i Vuk, no slavni je engleski golman bio spreman. Dobrim se driblerom u tim prvim minutama pokazao i mladi Hojski.

Mrežu su ipak prvi zatresli Englezi. Brunt je prebacio s desna na lijevo, gdje je čekao Beattie i bez problema poslao loptu u Krklecovu mrežu, no glavni sudac Zebec (koji je uzgred ove sezone dospio na A sudačku listu) pokazuje da je bilo zaleđe. Beattie unatoč tome opet brzo dolazi do lopte i ovog je puta šalje u mrežu iz dozvoljene pozicije, uz malu pomoć Prahića od kojeg se ona odbila.

Priliku za izjednačenje imaju Varaždinci par minuta kasnije, kad im Zebec dosuđuje indirekt, Mumlek izvodi no Hojski ne uspijeva provući loptu do gola između šume nogu. Nakon prekršaja nad Vukom u 19. minuti Mumlek ipak poravnava rezultat, preciznim udarcem iz slobodnjaka, kojeg ni renomirani Carson nije uspio zaustaviti.

Prazne tribine

Varaždince nije baš privuklo renomirano ime West Bromwicha na stadion, pa smo u gledalištu nabrojili svega 1500 posjetitelja. Jesu li krivi godišnji odmori ili pak tmurno i kišovito vrijeme ne znamo, nadamo se samo da će s prvom domaćinskom utakmicom, 2. kolovoza protiv Rijeke, mnogo više ljubitelja nogometa doći na stadion.

Do isteka prvog dijela, vidjeli smo lijepih poteza Varaždinaca, a koliko brze noge ima pokazao je Tkalčić, koji je u trku uspješno parirao Samuelsu. Mladi Krklec na Varteksovim vratima je u 44. minuti, premda je do tada bio pomalo nesiguran, ipak pokazao vratarski talent, kad je oči u oči s Mooreom uspio spriječiti loptu da uđe u njegov gol.

Drugi dio utakmice započinje nešto laganije, a nesigurnost u dodavanju koštala je Varteks još jednog gola u mreži, ovog puta vratara Drevena. Beattie je i opet došao do lopte, a nisu ga uspjeli zaustaviti varaždinski braniči.

U idućih tridesetak minuta gledamo dobru igru, ali bez izglednih prilika, da bi par minuta pred kraj sve razveselio Lesjak, koji je prekrasnim lobom s 25 metara matirao iskusnog Carsona. Loptu je Englezima oduzeo Šimek, proslijedio je Filipu Škvorcu, a ovaj je poslao do Lesjaka. Škvorc je pokušao u posljednjim minutama i sam postići pogodak, no to mu nije uspjelo, pa susret završava s 2:2.