Vedran Attias • nedjelja, 26.07.2009.

Barcelona je, nakon remija s Tottenhamom, upisala i prvu pobjedu na Wembley Cupu. Momčad Pepea Guardiole bila je bolja od Al-Ahlyja i slavila 4:1...

Europski i španjolski prvaci, Barcelona, potpuno su nadigrali one egipatske, Al Ahly, te na koncu zasluženo slavili s uvjerljivih 4:1. Iako je Guardiola na teren, kao i protiv Tottenhama, poslao mladiće za koje je rijetko tko čuo, oni su prikazali tradicionalnu Barceloninu igru i oduševili Wembley koji se nije mogao načuditi mladićima.

Čak 16 igrača poniklih u sjajnoj katalonskoj školi potpuno je nadigralo egipatskog prvaka i dominirali su 90 minuta. Prvi gol gledatelji su vidjeli u 15. minuti kada je Bojan, sa 18 godina jedan od najstarijih u svojoj momčadi, lijepo "promiješao" svog čuvara i pogodio drugi kut Hameedova gola. Egipćani su uspjeli uskoro izjednačiti preko El Agizyja koji je bez problema zaobišao istrčalog Jorqueru i poslao loptu u mrežu, no prekrasan pogodak Ruede prije odmora ipak je Barceloni omogućio ugodnijih desetak minuta u svlačionici.

Vezane vijesti

U drugih 45 minuta - drugih 11 igrača Barcelone; između ostalih i - Lionel Messi. Naravno, nije dugo trebalo čudesnom Argentincu da "zakuha" pred golom Egipćana pa je tako nakon njegove i Pedrove akcije u 55. minuti Jeffren zabio za 3:1. Asistent za treći, Pedro, i sam se upisao u strijelce samo desetak minuta kasnije nakon dodavanja Gudjohnsena.

Mogla je Barcelona do kraja zabiti i još koji pogodak, no Guardiola, ali i gledatelji sigurno su bili zadovoljni i ovim rezultatom.