Soldo uspješno preko prve prepreke

Borna Rupnik • subota, 01.08.2009.

Zvonimir Soldo upisao je pobjedu u prvom službenom nastupu na klupi njemačkog prvoligaša Kölna. Njegova se momčad rutinski plasirala u drugo kolo Njemačkog kupa, a iznenađenja nije bilo ni u drugim susretima...

Köln našeg trenera Zvonimira Solde bez ikakvih je problema preskočio prvu službenu prepreku u novoj sezoni. U prvom kolu Njemačkog kupa svladao je domaći Emden s glatkih 3:0.

Soldu su pogocima obradovali Youssef Mohamad u prvom te Wilfried Sanou i Lukas Podolski u drugom poluvremenu, a posao mu je olakšao Emdenov branič Manuel Menzel, zbog čijeg je isključenja domaćin više od pola sata igrao s igračem manje.

Usprkos izostancima ponajboljeg igrača Milivoja Novakoviča te novopridošlog Christopha Schorcha, Köln je od početka do kraja držao konce igre u svojim rukama, a da je bilo malo više preciznosti, konačni je rezultat mogao biti i uvjerljiviji.

Ivica Banović je u slavlju svog Freiburga sudjelovao do 79. minute, a posebno se istaknuo Jan Šimak, koji je s dva lijepa pogotka nakon ulaska u igru u 56. minuti potvrdio prolaz Stuttgarta.

Šimakovi golovi protiv Sonnenhofa

Debi u redovima Borussije iz Mönchengladbacha pogotkom je okrunio i Juan Arango. Andre Mijatović nije igrao za Arminiju iz Bielefelda, koja je slavila kod Unterhachinga.