Pobjeda u Dugopolju

Ivana Jurica • četvrtak, 06.08.2009.

Nakon ponedjeljka u kojem su nogometaši Šibenika ostali bez prvog trenera stvari se vraćaju u uobičajenu svakodnevicu. Traju pripreme za gostovanje u Zadru, a u tu svrhu odigrana je i prijateljska utakmica u Dugopolju protiv istoimenog trećeligaša u kojoj su Šibenčani slavili sa 2:1 …

Dugopolje – Šibenik 1:2 (1:1)

Dugopolje, stadion SC Hrvatskih vitezova

Sudac: Ante Elez (Split)

Strijelci: Vušković 13' – Budiša 24', Makarin 66'

Dugopolje: Bečić, Bačak, Šunjić, Keran, Granić, Romac, Rajčić, Vušković, Andrijašević, B. Balić, Škorput (još su igrali: Povijač, H. Balić, A. Radošević, Bajamić, Marjanović, Stipić, Dukić, Barać, Španjić, Šarić). Trener: Ivan Katalinić.

Šibenik: Blažević, Zoričić, Budiša, Vidić, Dajić, Alispahić, Bačelić-Grgić, Duro, Medvid, Fuštar, Ademi (još su igrali: Slavica, Karadža, Elez, Husmani, Vrljić, Bašić, Božić, Makarin, Radeljić, Spahija, Zec). Trener: Anđelko Godinić.

Na stadion u sklopu Sportskog centra Hrvatskih vitezova Podi – Dugopolje trenerski dvojac Šibenika GodinićSlavica imao je svoju premijeru, ali i glavnu pripremu za subotnje gostovanje u Zadru. Nije bilo značajnijih promjena u sastavu u odnosu na dva već odigrana prvenstvena kola. Jedina novost bilo je zapravo igranje prvog klupskog strijelca prošle sezone Ermina Zeca koji je zaigrao u nastavku susreta.

Od prve minute Godinić je u igru poslao isti sastav koji je igrao u susretu prvog kola u Kranjčevićevoj. I već u 13. minuti Šibenik se našao u rezultatskom zaostatku kad je Danijel Vušković pogodio Blaževićevu mrežu. No, nije dugo trajalo vodstvo domaćih. Već u 24. minuti stoper Šibenika Igor Budiša pogodio je za izjednačenje.

1998.-1999.: STIPE KEDŽO, RAJKO MAGIĆ, STANKO MRŠIĆ

1999.-2000.: STANKO MRŠIĆ, ANĐELKO GODINIĆ, GORAN KREŠIMIR VIDOV, ŽELJKO MARETIĆ, VJEKOSLAV LOKICA

2009.-2010.: IVICA KALINIĆ, ?

U 50. minuti imao je Šibenik odličnu priliku za povećanje vodstva – kazneni udarac, ali Ivan Božić ga nije uspio pretvoriti u pogodak. Ipak, u 66. minuti Krešimir Makarin koristi asistenciju Zeca i pogađa za konačnih 1:2. A kao što se i očekivalo, gostovanje Šibenika na novom stadionu u Dugopolju došli su pogledati i pojedini treneri sa splitskog područja koji su trenutno bez angažmana i nude se šibenskom prvoligašu.

Po prvi put u dresu Šibenika na prijateljskoj utakmici ovog ljeta zaigrao je i Ermin Zec koji je bio asistent za pobjednički gol. Znači li to, ukoliko ovog tjedna ne riješi pitanje svoje nove destinacije, da ga možemo očekivati i u sastavu za subotnje gostovanje u Zadru? Vrlo vjerojatno! Zec je, inače, dobio i novi poziv od Miroslava Ćire Blaževića za prijateljski susret protiv Irana koji će se 12. kolovoza odigrati na Koševu.

Godiniću subotnji susret u Zadru neće biti prvi na klupi Šibenika u ulozi prvog trenera. U sezoni 1999./'00., kad su se na klupi Šibenika izmijenila čak četvorica trenera, Godinić je vodio nekoliko susreta. Stanko Mršić započeo je sezonu i onda nakon tri kola otišao u Gradski vrt. Dva je kola Godinić tada vodio Šibenik (Varteks-Šibenik 0:0 i Šibenik – Cibalia 2:2), jedno je kolo momčad vodio i Goran Krešimir Vidov (Šibenik – Rijeka 0:2) što je apsolutni rekord, da bi iduća četiri kola ponovno vodio Godinić, sve do 11. kola kad je na klupi sjedio Željko Maretić. Tu je sezonu na klupi Šibenika završio Vjekoslav Lokica.

Do susreta na Stanovima Godinić je, dakle, vodio šest prvenstvenih utakmica Šibenika. Ima jednu pobjedu (Vukovar '91.), četiri remija (Varteks, Cibalia, Istra i Slaven Belupo) i jedan poraz (Zagreb), gol razlika 5:7. Posljednji put na klupi je, u ulozi prvog trenera, sjedio prije gotovo deset godina – 16. listopada 1999. godine.