Runji Bordeaux utrpao četiri komada

Maja Giljanović • nedjelja, 09.08.2009.

Prošlogodišnji prvak Bordeaux pobjedom je u prvom kolu protiv Lensa Vedrana Runje krenuo u obranu naslova. Letimičan pogled na rezultat vara jer gosti su pukli tek u samom finišu primivši dva gola u sudačkoj nadoknadi.

Na rasprodanom Chaban-Delmasu Bordeaux je pobijedio Lens hrvatskog reprezentativca Vedrana Runje. Žirondincima je pobjeda protiv Sang et Ora 14 zaredom u Le Championnatu i 34. uzastopna utakmica bez poraza na njihovom stadionu (posljednji im je poraz nanio Lyon još u listopadu 2007.).

Prošlogodišnji prvak L2 prvaka L1 nije u Bordeauxu dobio još od svibnja 2000. (2:1), a da će teško i ovog puta najavio je u 13. minuti prelijepim golom Wendel. Brazilčevoj je majstoriji odgovorio Jemaa i izjednačio u 40. na 1:1, ali je Žirondincima novo vodstvo donio Yoann Gourcuff pola sata prije kraja.

Vezane vijesti

Francuski je reprezentativac s(p)retno svladao bivšeg hajdukovca Runju uz pomoć Lensovog Demonta koji je pokušavajući zaustaviti njegov udarac svog golmana ostavio u raskoraku na krivoj nozi, a Chamakh i još jednom Gourcuff u prvoj su i trećoj minuti sudačke nadoknade zabili još dvaput za ipak nerealno visokih 4:1.

U prvoj utakmici dana Lorient je navijačima Lillea priuštio hladan tuš. Gosti skromnog budžeta u Villeneuve-d'Ascq su došli unaprijed prežaljeni od sviju, ali su podrezali krila momčadi ambicioznog predsjednika Michela Seydouxa.

Lille je svog najboljeg igrača Michela Bastosa prošli mjesec pustio u Lyon, ali Seydoux je izjavio da je sjajni Brazilac bio samo jedan od kotačića u stroju i da će se odmah u prvom kolu protiv slabašnog Lorienta pokazati da momčad nije ni truna slabija.

Les Dogues našeg Marka Marića - bivši zagrebaš nije konkurirao za sastav - su izgledali dobro protiv srpskog Sevojna u Europskoj ligi (ukupno 4:0), a i protiv Lorienta su odigrali pristojno prvih 30-tak minuta tijekom kojih su Obraniak u 10. i 18., Emerson u 22. i Ramy u 23. minuti propustili svladati Audarda.

U 33. minuti Kevin Gameiro ih kažnjava nakon što ga je obrana ostavila samog samcatog na prvoj stativi nakon slobodnog udarca Monterrubija, a vodstvo u 52. podebljava nakon još jedne asistencije Monterrubija Marama Vahirua.

33-godišnji Monterrubio (stigao iz Siona, bivši igrač još i Lensa, Rennesa te prvak s Nantesom 2001.) dao je i gol samo u pogrešnu - svoju mrežu - smanjio na 1:2, ali je u preostalih 20-tak minuta Audard upisao još tri-četiri sjajne obrane (ponovno Obraniaku, Aubameyangu i osobito Cabayeu), zaslužio osmicu od L'Equipea i obranio prvu pobjedu Lorienta u povijesti na Stadiumu Lillea.