Pobijedili Rudeš, angažirali Bloudeka

Ivana Jurica • utorak, 11.08.2009.

Ranije dogovorena prijateljska utakmica protiv novog drugoligaša Rudeša došla je kao naručena novom treneru Šibenika Branku Karačića. Odmah se mogao uvjeriti u snagu svoje momčadi, odnosno mogućnosti gotovo svih igrača koje ima na raspolaganju. Susret je završio pobjedom Narančastih s 3:1, a svoje nove suigrače prvi je put došao pogledati i Sandro Bloudek.

Šibenik – Rudeš 3:1 (2:1)

Vodice, igralište ŠC Račice, gledatelja 150

Sudac: Ivo Krečak – Šibenik

Strijelci: Medvid 24', Bačelić – Grgić 34', Spahija 83' – Raić 4'

Šibenik: Blažević, Medvid, Budiša, Vidić, Jurčević, Ademi, Husmani, Bačelić–Grgić, Alispahić, Dajić, Božić. Drugo poluvrijeme: Slavica, Jurčević, Radeljić, Karadža, Bašić, Spahija, Husmani, Maleš, Lj. Vrljić, Duro, Kulačić.

Rudeš: Župa, Herak, Gabrić, Kulić, Krmpotić, Barun, Tadić, Mikulinec, Raić, Trebotić, Lozo (još su igrali: Jokić, Krištić, Galić, Budimir, Ištuk).

Umjesto na Šubićevcu Šibenčani su momčad iz Rudeša dočekali u Vodicama, na igralištu s umjetnom travom. Travnjak na Šubićevcu su čuvali kako bi u što boljem stanju dočekao subotnji ogled protiv Slaven Belupa.

I dok je novi trener Karačić susret vrlo pažljivo promatrao s tribina njegovi pomoćnici Godinić i Slavica sjedili su na klupi. Od prve su minute u igru poslali sastav koji će vjerojatno istrčati i u subotu protiv Koprivničana. S izuzetkom Ermina Zeca koji je u Bosni Hercegovini na okupljanju reprezentacije, a umjesto kojega je u prvih 11 uskočio Ivan Božić. Nije bilo ni Alena Zoričića koji se ozlijedio u susretu protiv Zadra, umjesto njega igrao je Mladen Jurčević. S tribina su susret promatrali ozlijeđeni Elez (ukočen vrat), Fuštar (oporavlja se od potresa mozga), Makarin (viroza), te oporavljenik Ante Bulat.

Gosti su već u četvrtoj minuti iskoristili pogrešku vratara Blaževića i došli su do prednosti golom Raića. 20 minuta kasnije izjednačio je Ivan Medvid, iskosa s lijeve strane, nakon što je vratar gostiju izvan kaznenog prostora izbio loptu, ali i zakačio Dajića za što je zaslužio i žuti karton. Do odlaska na odmor potpuni preokret. Dajić je asistirao Bačeliću-Grgiću koji je izašao sam pred vratara gostiju i lako ga matirao.

Umjesto Dajića koji se potužio na ozljedu nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena u igru je ušao i Senid Kulačić, posljednji igrač pristigao na Šubićevac. U nastavak dvojac Godinić – Slavica na teren je poslao nove igrače, u igri su ostali tek već spomenuti Kulačić, Jurčević i Husmani. A po prvi u seniorskoj momčadi zaigrao je i junior Josip Maleš. Jedini pogodak u tom razdoblju postigao je Hrvoje Spahija sedam minuta prije kraja utakmice. Duro je izveo korner s lijeve strane, a Spahija je glavom loptu zakucao u mrežu za konačnih 3:1.

U tijeku utakmice na stadion Sportskog centra Račice stigao je i Sandro Bloudek, posljednje pojačanje šibenskog prvoligaša. 23-godišnji veznjak ofenzivnih sklonosti raskinuo je tek potpisani ugovor s Varteksom, nezadovoljan minutažom, pa je sa slobodnim papirima stigao u Šibenik gdje je potpisao trogodišnji ugovor.