Litvi poraz u drugom susretu u Rigi

Branimir Korać • petak, 14.08.2009.

U drugom pripremnom susretu u Rigi kao i u prvom dvoboju bilo je neizvjesno do posljednjih sekundi. Ovaj put pobjedu je odnijela Latvija koja je slavila 81:79...

Prvi pripremni dvoboj između Latvije i Litve završio je pobjedom Litve u produžetku 77:75, međutim Latvija je brzo uzvratila. Drugi dvoboj također je obilovao neizvjesnošću, a pobjedu je na kraju odnio domaćin.

Litva je imala priliku slaviti i u drugom susretu, uoči posljednje četvrtine vodila je 64:57, međutim Latvija je završnicu odigrala u transu i napravila preokret. Valters i Kambala u završnici vuku Latviju i na ulasku u posljednju minutu domaćin dolazi do vodstva 76:75. U posljednjim trenucima na minus tri Litva je imala dva bacanja, Kleiza je prvo pogodio, drugo promašio, no priskočio je Jomantas koji nije ubacio za produžetak.

Kod Latvije najistaknutiji bili su Kristaps Valters s 24 poena te Kaspars Kambala s 11 poena. U sastavu gostiju Linas Kleiza ubacio je 20 poena, a Robertas Javtokas dodao je 12.