Barcelona nastavlja oduševljavati

Vedran Attias • ponedjeljak, 24.08.2009.

Barcelona je odličnom partijom u uzvratnoj utakmici španjolskog Superkupa protiv Athletic Bilbaoa uvjerljivo slavila i tako osvojila prvi ovosezonski trofej, ali i najavila nove velike partije u sezoni pred nama...

Nogomet koji je Barcelona prezentirala protiv Athletic Bilbao trebale su prenositi sve svjetske televizije u cilju promidžbe nogometa. Pep Guardiola, u skladu s najavama, poslao je na teren najbolju moguću momčad i to je izgledalo točno tako - najbolje moguće.

Sve prilike koje je Barcelona stvorila pred nešto više od 60.000 gledatelja jednostavno je nemoguće opisati; Henry, Messi, Ibrahimović, Xavi, Puyol, Pique, Dani Alves samo su neki od igrača koji su imali odlične prilike za gol u prvih 45 minuta, no nisu uspjeli svladati vrlo dobrog i raspoloženg Iraizoza.

Vezane vijesti

Messi je prolazio po desnoj strani, Henry po lijevoj, Xavi je bio vrlo ofenzivan jer nije bilo ozlijeđenog Inieste pa su tako iza genijalnog veznog igrača Barcelone bili Keita i Toure.

Nakon što su se prvih 45 minuta izvukli bez pogotka, bilo je samo pitanje kada i tko će konačno zabiti, a napravio je to Messi u 49. minuti. Xavi je dao Ibrahimoviću, ovaj iz prve gura na stranu Messiju, a Argentinac prolazi svog čuvara i lijepo prebacuje istrčalog Iraizoza.

Naravno, Barceloni nije palo na pamet odustati od pritiska pa su se tako i dalje redale prilike pred Iraizozom sve do 67. minute kada Ustaritz u kaznenom prostoru ruši Dani Alvesa, a Messi s bijele točke zabija za 2:0.

Niti ta prednost nije bila dovoljna Barci pa je tako Bojan u 72. minuti, ušao je dvije ranije umjesto Ibre, presjekao loše Ustaritzovo vraćanje Iraizozu, lako ga zaobišao i ušetao se s loptom u gol za konačnih 3:0.

Barcelona je tako s ukupnih 5:1 (prva utakmica završila je pobjedom Katalonaca 2:1) osvojila španjolski Superkup, ali još bitnije za sve navijače Barcelone i ljubitelje nogometa jest što Barcelona nastavlja očaravati svojom igrom.

U petak je već nova prilika za trofej kada Barca igra protiv Šahtara u europskom Superkupu, a počinje i španjolsko prvenstvo.