Vodeni sportovi

Kanadi samo bod sa Slovačkom

Matej Milanović • utorak, 25.08.2009.

U četvrtom kolu Svjetskog juniorskog prvenstva u vaterpolu Španjolska i Brazil su pobjedama potvrdili ulazak u skraćenu osminu finala, a Kanada nije uspjela svladati Slovačku u susretu koji bi im osigurao prolaz...

U skupini A Crna Gora je igrala s Egiptom i u prvih 14 minuta igre došla do prednosti od 7:1. Egipćani su ih pomalo iznenadili s četiri uzastopna pogotka i vratili se u igru, no naši su susjedi do kraja odigrali sabrano i slavili s mirnih 12:6 uz pet pogodaka Markovića. Sutra će Crnogorci protiv Grčke tražiti prvo mjesto koje vodi direktno u četvrtfinale. U drugom susretu skupine Iran je u derbiju začelja pobijedio Portoriko sa 8:7 i osigurao četvrto mjesto u skupini.

U grupi B Brazil je lagano svladao Uzbekistance s 15:6 i osigurao treće mjesto u skupini koje ih vodi u skraćenu osminu finala i osigurava im u najgorem slučaju 12. mjesto u konačnom poretku. Mađari su pak pobijedili Novi Zeland iako teže od očekivanog, 14:9. Sutra će protiv Talijana razigravati za prvo mjesto.

Protiv poraženoga iz tog dvoboja u četvrtak će igrati Španjolska, koja je danas završila svoje nastupe u skupini C pobjedom nad Južnom Afrikom od 15:3. Španjolska ima isti broj bodova kao i Srbija, no Srbi sutra igraju s Južnoafrikancima i sigurno će doći do pobjede koja će ih odvesti u četvrtfinale.

U našoj grupi D Kanada je imala priliku riješiti sve dvojbe i osigurati treću poziciju u susretu protiv direktnog konkurenta, Slovačke. Nakon izjednačenja Slovaka početkom druge četvrtine Kanađani su s tri uzastopna pogotka pobjegli do 5:2 u trećoj minuti treće četvrtine.

Smanjili su do kraja te dionice Slovaci na gol zaostatka, no činilo se da reprezentacija iz Sjeverne Amerike ipak ima osiguranu pobjedu kada je McElroy zabio za 7:5 tri minute prije kraja. Ipak, Nagy i Somsag uspjeli su Slovačkoj donijeti bod.

Svjetsko juniorsko prvenstvo, Šibenik, Skupina A:
Iran - Portoriko 8:7 (1:2, 2:0, 3:2, 2:3)
Crna Gora - Egipat 12:6 (4:1, 3:1, 1:3, 4:1)

Poredak: Crna Gora 6 (3 utakmice), Grčka 6 (3), Egipat 2 (3), Iran 2 (4), Portoriko 0 (3)