Vodeni sportovi

Dan remija i iznenađenja

Matej Milanović • srijeda, 26.08.2009.

Na Svjetskom juniorskom prvenstvu u vaterpolu bilo je par iznenađenja. Portoriko je porazio Egipćane, a Francuska je u našoj skupini uvjerljivo dobila Slovačku. Susreti za prvo mjesto u skupinama A i B završili su oba 7:7...

U skupini A Portorikanci su sasvim neočekivano uspjeli pobijediti Egipat. Poveo je Portoriko 5:1, no početkom treće četvrtine Egipćani su izjednačili na 6:6 golom Fatouha i činilo se vratili stvari u svoje ruke. Ipak, Portorikanci su sjajnom serijom od 6:1 osigurali pobjedu. Uspjeli su do kraja susreta Afrikanci ublažiti poraz na 13:10, no ipak su ostali bez bodova.

Najbolji kod Portorika bio je Jesus Santa sa četiri pogotka, a kod Egipćana je tri postigao Fatouh.

Vezane vijesti

Crna Gora i Grčka igrali su 7:7. Nakon vodstva Crne Gore od 4:3, Grci su tijekom treće četvrtine preokrenuli u 6:4 i u zadnjoj dionici vodili 7:5. Ipak, Crnogorci su uspjeli zabiti dva pogotka i izvući bod. Kod Crne Gore četiri je pogotka zabio Nikola Marković, tri Nikola Murišić, a Grčku je predvodio Angelos Vlachopoulus s tri.

U skupini B Novi Zeland je sa 16:9 pobjedio Uzbekistance u susretu koji je odlučivao o četvrtoj poziciji. Daleko je zanimljiviji bio dvoboj Talijana i Mađara. Italija je polovicom treće četvrtine pobjegla na prvu osjetniju prednost, 5:2. Dvadeset sekundi do kraja četvrtine Mađarska je smanjila na 5:4, no pred sam istek dionice Steardo je vratio rezultat na +2 u korist Talijana. Zatim je tri i pol minute prije kraja Italija povela 7:5, no Mađari su odmah smanjili, a zatim je Fulop 30 sekundi prije kraja zabio za konačnih 7:7.

U grupi C Srbi su sigurnom pobjedom protiv Južne Afrike potvrdili prolaz u četvrtfinale. U pobjedi od 16:3 najbolji su bili Vuksanović, Miličić i Komar sa tri pogotka. U našoj skupini D Francuska je iznenadila Slovačku i omogućila Kanađanima miran ulazak u skraćenu osminu finala. Najbolji u redovima Francuske bili su Izdinsky i Ladouce s tri zgoditka.