Nastavljen niz pobjeda

Ivana Strahija • četvrtak, 27.08.2009.

Povezali su Čakovčani pobjede, a u dvorani Graditeljske škole "pao" je i Osijek. Sraz dva premijerligaša dobili su IPC-ovci s +10 (39:29).

Svega je dva tjedna trebalo čakovečkim rukometašima da u potpunosti okrenu vlastiti izgled na parketu. Nakon napornih priprema očito je momcima Josipa Borkovića trebalo malo da dođu u pravu igračku formu, a u srijedu uveče iznenadili su protivnika, ali i sami sebe, a konačnih 39:29 teško je tko mogao predvidjeti.

+10 po isteku 60 minuta teško je bilo zamisliti i zbog poluvremena od 13:13, iskreno, u prvih 30 minuta nisu baš puno pokazali. No, u samo deset minuta drugog dijela čakovečki su igrači od blijedih 13:13 u poluvremenu napravili 22:16 i tako praktično prelomili utakmicu.

Posebno su prisutne oduševile munjevite kontre, u koje su trčali svi, od Pašalića i Mesarića do Krajnera. Pljesak je zaslužio u 60. minuti i Balog, koji je cepelinom postigao konačni rezultat.

Utakmicu je, od 19. minute, igrao i novopridošli Petar Rodik, koji je pred susret odradio tek tri treninga, nakon što je van stroja bio mjesec dana, a nije prošao ni pripreme s klupskim kondicijskim trenerom Miljenkom Vidovićem. Iako je bilo vidljivo da mu još treba "poliranja" da dođe do prave forme, pokazao je da mu je rukomet u krvi i da je odluka o njegovom dovođenju u Čakovec bila prava. Rodik je iz solo akcija postigao tri pogotka, i najavio da će s više snage biti jedan od nositelja igre čakovečkog sastava.

Nakon tako lijepe pobjede najbolji strijelac u redovima IPC-a Igor Karačić je kroz smijeh objasnio: "Ne, nismo uzeli nikakva stimulativna sredstva u stanci. Jednostavno smo rekli da ovako dalje nema smisla i da moramo malo pojačati. Dečki su se malo rastrčali i vidjeli ste kako je završilo."

Čakovečkim rukometašima predstoje sve teže pripremne utakmice. U subotu momčad gostuje u Ormožu kod Jeruzalema sa željom da uzvrati za nedavni poraz u Čakovcu. Potom u utorak 1. rujna dolazi silno pojačani Varteks, predvođen zlatom ovjenčanim trenerom Vladimirom Canjugom, a to će biti pravi izazov ovoj novoj čakovečkoj momčadi.