Metalac vraća dugove

Branimir Korać • srijeda, 02.09.2009.

U trećem kolu 4. HNL središte podskupine B Metalac je u Sisku ugostio dojučerašnjeg trećeligaša Samobor i svladao ga s lakoćom 4:1 u vrlo zanimljivom susretu....

METALAC - SAMOBOR 4:1 (1:1)

Sisak, stadion u predgrađu, 3. kolo 4. HNL središte podskupina B

Gledatelja: 200

Suci: Velibor Milićević (Velika Gorica), Davor Merkaš (Velika Gorica), Zlatko Mustapić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Balen (4'), 1:1 Novak (32'), 2:1 Alijagić (60'), 3:1 Balen (75'), 4:1 Balen (90')

Metalac: Tomislav Gavrić, Srđan Likarević (79' Goran Kresojević), Dejan Brodarac (46' Admir Dedić), Vlatko Mlinarić, Saša Teofanović, Renato Helešy, Pavao Toljan, Danijel Milunić (46' Mario Jurković), Goran Milnović, Goran Alijagić, Josip Balen. Trener: Dean Medarević.

Samobor: Filip Štefković, Marko Zeman, Mario Hajnešek, Luka Novak (65' Miljenko Kasalo), Sven Rajić, Darko Frajt, Ivan Puškarić (69' Marin Kumerički), Igor Horvat, Antonio Mišura, Matija Grgečić (77' Tibor Čejvan), Andrej Pavlović. Trener: Zdenko Jedvaj.

Žuti kartoni: Frajt (66'), Štefković (87').

Kratko su se Samoborci zadržali u 3. HNL, nakon već jedne sezone vratili su se u 4. HNL, a već treće kolo dovelo ih je na gostovanje u Sisak kod Metalca s kojim su se prije dvije sezone do posljednjih sekundi borili za 3. HNL i izborili je na kraju za zelenim stolom.

Metalac je dočekao svojih pet minuta u susretu ovog kola. U Capragu su ugostili Samobor i svladali ga s 4:1, iako na terenu nije bila tolika razlika već se igralo svih 90 minuta vrlo ravnopravno.

Strmec - Frankopan 1:1

Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti. Na ubačenu loptu iz kornera 3-4 puta se skakalo u petercu da bi na kraju ona došla do Balena koji s ruba peterca iz voleja pogađa za 1:0.

Metalac se tada orijentirao na brze protuudare i mogao je povećati vodstvo u 17. minuti preko Alijagića, ali vrlo dobri vratar Štefković brani zicera. U 32. minuti dolazi poravnanje. Ubačena lopta u peterac domaćina, u sredini je sam ostao Novak koji s lakoćom gura loptu u mrežu.

Krajem prvog dijela Samoborcima je poništen pogodak zbog zaleđa u vrlo sumnjivoj situaciji.

U drugom dijelu brzo je domaćin stigao do novog vodstva. Igrala se 60. minuta kada je Likarević odlično ubacio, na drugoj vratnici sam je ostao Alijagić i pogodio praznu mrežu za 2:1. Samoborci nakon toga preuzimaju kontrolu na sredini terena, ali ne kreiraju velike prilike dok na drugoj strani Balen u posljednjih 15 minuta postiže još dva pogotka za konačnih 4:1.

Što se ostalih rezultata tiče, petrinjska Mladost je ubilježila još jednu vrlo visoku pobjedu. Nakon 8:2 protiv Sokola, na svom stadionu su slavili 7:0 protiv BSK-a iz Budaševa s po dva pogotka Medarića, Osmanagića, Marjanovića te jednim Cvetnića.

Osim Mladosti i Metalca nakon tri kola stopostotan je i Stupnik koji je u Vukovini nadigrao Jelačića s 5:3 dok je Dugo Selo s 4:1 bilo bolje od Sokola na svom travnjaku.