Eurogol Nikšića spasio Osijek

Petar Plevnik • petak, 04.09.2009.

Tek zahvaljujući raspoloženom Vedranu Nikšiću i njegovom sjajnom pogotku u posljednoj minuti susreta nogometaši Osijeka izbjegli su poraz u prijateljskom susretu protiv Zvijezde iz Gradačca...

Nakon što su se u srijedu u Zoljanima lako obračunali s istoimenim niželigašem slavivši s 10:0, nogometaši Osijeka imali su večeras u Gradskom vrtu puno ozbiljniji test, trenutno sedmoplasiranu momčad BiH Premijer Lige Zvjezdu iz Gradačca.

Da gosti nisu lak zalogaj pokazali su već u 14. minuti kada je brzonogi Bešlija na rubu 16-erca promiješao obranu Osijeka, ubacio u sredinu za Savića kojem pak nije bilo teško s pet metara matirati Karduma.

Sedam minuta kasnije Zvijezda je udvostručila vodstvo; Pranjić je krivo procijenio gostujući ubačaj iz kuta, a nesmotrenost osječkog braniča ponovno koristi Savić i iz blizine pogađa za 0:2.

OSIJEK - ZVIJEZDA 2:2 (1:2)

Prijateljska međunarodna utakmica, Gradski vrt. Gledatelja: 100. Sudac: Davor Batinić.

Strijelci: 0:1 Savić 14', 0:2 Savić 21', 1:2 Nikšić 29', 2:2 Nikšić 90'.

Osijek: Kardum, Pranjić, Čaušić, Andre Luiz, Šorša, Kurtović, Škorić, Jugović, Pavličić, Barišić, Nikšić. Drugo poluvrijeme: Vargić, Pušić, Đikić, Hrnčević, Vidaković, Maglica, Vrgoč. Trener: Tomislav Steinbrückner.

Zvijezda: Karić, Moranjkić, Savić, Lazić, Brković, Gazibegović, Jusić, Husić, Delić, Hamzić, Bešlija. Drugo poluvrijeme: Nezić, Haznadar, Kraišnik, Avdić, Omeragić, Huseinbašić. Trener: Amir Hamzić.

Osječani su do odlaska na odmor ipak uspjeli smanjiti rezultat i to nakon što je povratnik u redove Osijeka Pavličić u brzoj kontri na desnom boku izbacio Škorića, mladi veznjak Osijeka na drugoj vratnici pronalazi Nikšića koji lijepim udarcem pogađa suprotni kut vratara Karića.

U drugom dijelu susreta trener domaćina Tomislav Steinbrückner prigodu je pružio svoj sedmorici igrača s klupe, a u drugom dijelu susreta Osječani su bili bolja momčad. Za prikazano u drugom dijelu Osijek je nagrađen u posljednoj minuti susreta kada Nikšić fantastičnim pogotkom škaricama s desetak metara postavlja konačnih 2:2.