Barca pregazila Ciudad Real

Željko Kubatka • nedjelja, 06.09.2009.

U utakmici Super kupa rukometaši Barcelone uvjerljivo su porazili aktualnog španjolskog i europskog prvaka Ciudad Reala, za najboljeg igrača proglašen Siarhei Rutenka….

CIUDAD REAL – BARCELONA BORGES 26:33 (12:20)

24. Asobal Super kup
Guadalajara, gledatelja: 1500
Suci: Oscar Raluy López - Angel Sabroso Ramírez

CIUDAD REAL: Hombrados, Kallman 7, Fernandez, Evdokimov 1, Gull 1, Aguinagalde 4, Garcia 4, Šterbik, Abalo 2, Metličić, Canelllas 2, Entrerrios, Morros 4, Dinart 1.
Trener: Talant Dushebajev

Obrane: Hombrados -/-, Šterbik 12/-,
Sedmerci: 1/3
Isključenja: 8 minuta

BARCELONA BORGES Noddesbo 3, Tomas 1, Šarić, Ugalde 7, Barrufet, Romero 5, Nagy 3, Jermenye, Rutenka 7, Boldsen, Hansen 4, Rocas 1, Oneto 1, Igropulo 1.
Trener: Xavi Pascual

Obrane: Šarić 16/2, Barrufet -/-,
Sedmerci: 4/4
Isključenja: 16 minuta

Iako su španjolski mediji i rukometni stručnjaci najavljivali neizvjesnu utakmicu dvije podjednake ekipe rukometaši katalonskog kluba su od prve minute dominirali terenom a kraljevski klub nije niti jednom imao neriješen rezultat. Sjajno otvaranje za Barcelonu koja najavila dobru i uspješnu sezonu dok treneru Ciudad Reala Talantu Dushebajev ostaje puno posla do početka Asobal lige za tjedan dana.

Gotovo je nevjerojatno izgledao početak utakmice. Četiri gola raspucanih Barcinih rukometaša u nizu sve do šeste minute kada je Luc Abalo prvi put zatresao Šarićevu mrežu za smanjenje vodstva na 1:4.

Siarhei Rutenka je u sedmoj minuti dao svoj prvi gol u dresu Barcelone i povećanje vodstva 1:6. Ništa nije uspijevalo Realovim rukometašima a napad je potpuno zakazao sa samo pet golova u odnosu na dvanaest igrača Barcelone do sredine poluvremena.

Do kraja prvog dijela neočekivanih osam golova prednosti za goste u Guadalajari koja je bila domaćin 24. izdanja Super kupa.

Poslije odmora ponovo ista igra u kojoj Realovi rukometaši nisu nikako pronalazili načina kako probiti 6-0 obranu Barcelone a Rutenka je svojim bivšim suigračima zadavao najviše problema i do šestog gola je imao sto postotnu realizaciju.

Pored Rutenke u redovima Katalonaca posebno je bio raspoložen novo pridošli vratar Danijel Šarić sa 18 obrana i Ugalde sa sedam postignutih golova. Treba spomenuti da u Barceloni nije igrao odličan mladi srednji bek Daniel Sarimento zbog crvenog kartona i Lozano radi ozljede.

Petar Metličić nije bio posebno raspoložen za igru a najviše golova za Real je postigao Kallman (7).

Barcelona je tako drugi put uzastopno osvojila Super kup a ukupno su 14 puta čiji je trener Xavi Pascual poslije utakmice izjavio: “Jako sam zadovoljan sa igrom i ponašanjem igrača. Irali smo dobro i pametno tijekom cijele utakmice. Ne mislim da je Real odigrao dobru utakmicu ali smo mi odigrali odlično. Velika razila u odnosu na prošlu godinu što sada možemo rotirati igrače što u prošloj sezoni nismo imali.“