1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 19.09.2009, 20:30 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8.000
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Perica (Šibenik), Krstičević (Ploče)

Bernard Jurišić • subota, 19.09.2009.

Igor Štimac sa Zagrebom nije predstavljao visoku prepreku za Hajdukovce. Iako su pogotke postigli tek u drugom poluvremenu, Hajdukovci su dominirali travnjakom svih 90 minuta i mogli puno uvjerljivije poraziti zagrebačke "pjesnike". Štimčev Zagreb u 90 minuta praktično nije zapucao na splitska vrata...

Marko Kartelo
45'+2'
14
Matija Špičić
57'
11
Mateo Pavlović
60'
Igor Štimac

Furiozno je krenuo Hajduk u okršaj protiv posljednjeplasiranog Zagreba, tražeći brzi gol koji bi im što ranije skinuo pritisak s leđa. Prijetili su Ibričić i Pandža, no najbolju prigodu koju je Šerić pripremio Ibričiću u 10. minuti Zagrebov vratar Škorić osujetio je odličnom reakcijom.

Tek u 15. minuti novi Zagrebov trener Igor Štimac spustio se iz lože poljudskog stadiona na klupu svoje momčadi. Dotad je s uzvišenog položaja promatrao start svoje momčadi i slušao zvužduke koje su mu tijekom predstavljanja udijelili Hajdukovi navijači sa sjeverne tribine.

Do poluvremena su "pjesnici" uspjeli odgurnuti domaćine od svojih vrata, iako je lopta kružila po Zagrebovoj polovici završnog dodira nije bilo. U 31. minuti sudac Proleta oprostio je Zagrebovi kapetanu Parlovu drugi žuti karton u dvije minute, a Pandža i Ibričić završili su utakmicu kako su i počeli. Prvi je promašio okvir gola, drugi je bio nadmudren od strane vratara Škorića.

U drugi dio Hajduk je ušao s istim snagama i opet žestoko navalio prema gostujućim vratima. Nakon dva "probna pokušaja", vodeći pogodak stigao je u 54. minuti. Dva Hajdukova "bisera" odradila su cijeli posao, Ibričić probio po desnoj strani i ubacio u sredinu, gdje je Anas Sharbini odlično reagirao i spremio loptu u mrežu. Hajduk je svoju dominaciju konačno i materijalizirao.

Deset minuta kasnije Hajduk je udvostručio prednost i riješio susret. Bila je to "treća sreća" za Borisa Pandžu, koji je treći Cernatov ubačaj na njegovu glavu konačno uspio poslati iza Škorićevih leđa. Nadvisio je Hajdukov stoper Zagrebova vratara i glavom pogodio za komotnijih i posve zasluženih 2:0.

Razvodnio se susret nakon toga, Hajdukovci su bili zadovoljni ostvarenom prednošću, dok Zagreb i dalje nije uspijevao konkretnije zagaziti u Hajdukovu polovicu. Mogli su Čop, Ibričić i Ljubičić do kraja i podebljati pobjedu splitske momčadi, pa Igor Štimac na kraju može biti i zadovoljan završnim rezultatom. Igrom svoje momčadi nikako ne.

Hajduk je tako ostvario i treću pobjedu u nizu bez primljenog pogotka i nastavio svoj uspon prema vrhu prvoligaške ljestvice, što su navijači proslavili pljeskom i skandiranjem "Hajduk nam se vratio". Narednog tjedna "bilima" slijedi slavonska turneja - Lipik u kupu, pa Cibalia u prvenstvu.