Arena i Zamet kao Podravka

Željko Kubatka • ponedjeljak, 21.09.2009.

U ligi najboljih hrvatskih rukometašica ništa novo: Podravka sigurno i visoko pobjeđuje, Arena i Zamet je slijede..

Visokim i uvjerljivim pobjedama Podravci su se pridružile Arena, Zamet, Trešnjevka i Lokomotiva. To su ekipe iz visokog doma koje će se boriti za mjesta iza Podravke. Podravka je gostovala u Sesvetama i očekivano pobijedila iako je prvo poluvrijeme završilo sa samo pet golova minusa za Sesvećanke (11:16). Najubojitija podravkašica sa devet golova Maja Kožnjak, za Sesvete Nikolina Grmoja sedam golova.

Mlade Virovitičanke su neočekivano osvojile bod u prošlom kolu u susretu sa Osječankama ali na gostovanju u Rijeci nisu se mogle ozbiljnije suprotstaviti rukometašicama Zameta pogotovo jer na golu nije bilo pouzdane Nives Kajganić. Rezultat prvog dijela (25:9) sve govori, Riječanke su u novoj dvorani pokazale tko je gazda. Na kraju skoro košarkaški rezultat 48:19 u kojem su sve zametove rukometašice, osim vratarki, postigle pogodak. Posebno je bila raspoložena Dina Havić sa osam golova.

Varaždinke su nastradale na gostovanju u Puli gdje rukometašice Arene nastavljaju sa dobrim igrama. Od početka sigurna igra i vodstvo domaćih rukometašica pod ravnanjem trenera Radomira Gligorovića. Tina Gavranić osam golova te po sedam Tanja Kiridžić i Sandra Nikčević za pulsku pobjedničku ekipu dok je Valentina Mužek postigla sedam zgoditaka za Koku.

Trešnjevka je neočekivano izgubila bodove na otvaranju sezone u Kutiji šibica što se nije dogodilo na gostovanju u Umagu. Umažanke se nisu mogle ozbiljnije suprotstaviti zelenim gostujućim rukometašicama koje su od 3:3 sa pet golova došle do vodstva 8:3 sa kolikom je razlikom i završilo prvo poluvrijeme (8:13). U nastavku još efikasnija igra Trešnjevke i povećanje prednosti na konačnih +13. Martina Pavić u Trešnjevci te Azra Imamović u Umagu najefikasnije sa sedam zgoditaka.

U utakmici novih prvoligaša Izgradnje Zaprešić i Nature Agro neočekivano visoka pobjeda Zaprešićanki. Ukoliko rukometašice Izgradnje nastave sa ovakvim igrama mogle bi se pridružiti ekipama iz gornjeg dijela tablice. Niti u jednom dijelu utakmice gošće iz Đurđevca se nisu približile domaćim rukometašicama i pobjednik se znao već od početnih 3:0. Ekatarina Nemaškalo sa 12 golova je bila najefikasnija igračica Izgradnje i cijelog kola.

U neobičnom terminu početka utakmice u 12,00 sati rukometašice Lokomotive su umjesto nedjeljnog ručka ugostile Trogiranke i ispratile ih sa +14 golova plusa. Očekivana pobjeda Lokosica protiv oslabljenog Trogira.