Ostali sportovi

Nada jača od Bugara

Sportnet • subota, 26.09.2009.

Ragbijaši Nade uspješno su otvorili nastup u Regionalnoj ligi. S 52:8 bili su bolji od Valiacite iz Pernika...

RK NADA Split - RK VALIACITE Pernik 52:8 (21:0)

Igralište RK Nada (Stari plac), 600 gledatelja
Sudac: Mirza Oruč (Zenica, BiH)

Nada: Borozan, Čulić, Dadić, Rubelj 15, Slijepčević 5, Jerčić, Sablić, Blažević-Bandov 5, Antić, Ursić 7, Draganić, Grubišić 5, Olujić 10, Popović, Matić, Buzov 5, Milanović, Pavičić, Vukušić, Šerić, Vuković.

Valiacite: Yaklinov, Petrov D. Georgiev, Metodiev I. Kirilov Si., Boiadjiev, Borisov K.5, Angelov, Mladenov, Borisov V. 3, Zlatkov, Simeonov D., Kirilov Sv., Metodiev V., Sotirov, Dimitrov, Simeonov R. , Hristov, Vasilev, Pacharazov.

Uspješna premijera splitskih ragbijaša u Regionalnoj ligi. Prema očekivanju domaći ragbijaši od početka su vršili pritisak na gostujuću momčad i vrlo brzo već u 5 minuti probili preko Olujića obranu kluba iz Pernika. Do poluvremena zgoditke za Nadu postigli su još Grubišić te Ursić i povećali vodstvo na 21:0.

Nada je nastavila s čvrstom igrom i stalno povećavala vodstvo. Gosti su uspjeli u drugom poluvremenu postići osam poena te donekle ublažiti poraz. U domaćoj momčadi posebno su se istakli razigravač Vlado Ursić, te realizatori Duje Grubišić i Ante Olujić uz standardno dobrog pucača Ivicu Rubelja.

Sljedeću utakmicu u Regionalnoj ligi Nada igra u Splitu 21. studenog protiv Pebednika iz Beograda.

Rezultati PH, drugo kolo: RK Makarska rivijera - HARK Mladost 42:34 (27:10), RK Zagreb - RK Vilani 83:3 (40:0)