Zimski sportovi

Loš dan Slovenaca

Martina Oštrić • nedjelja, 27.09.2009.

Sedmo kolo EBEL hokejaške lige odigrano u nedjelju donijelo je četiri nova susreta, s obzirom da će Medveščak, umjesto večeras, svoje protivnike, Vienna Capitalse, zbog tehničkih poteškoća ugostiti u utorak. Slovenske momčadi danas nisu imale sreće, s obzirom da su u oba domaća susreta ostali bez bodova, dok su Graz i Salzburg uvjerljivo slavili na domaćem ledu.

U susretu prve i posljednje momčadi prvenstva, Villach se iz Jesenica vratio sa nova dva boda. Gosti su pogotcima Raffla i Martina već nakon prve trećine mirno otišli na prvu pauzu, nakon koje su se, drugim Rafflovim golom u drugoj trećini, okitili još jednim pogotkom u mreži slovenske momčadi. Posljednja trećina bila je prava poslastica za sve gledatelje koji su bili svjedocima čak četiriju pogodaka.

Najprije je Mitja Robar minutu i pol nakon početka posljednje dionice smanjio na 1:3, vrativši tako nadu domaćima u povoljan rezultat. Ipak, Stewart i Kristler sa dva nova gola pokazali su domaćoj momčadi zašto su na vrhu lige. Slovenci su u 55. minuti preko Sabahudina Kovačeviča uspjeli smanjiti rezultat na 2:5.

Drugoplasirani 99ersi iz Graza još su lakše došli do 5:1 pobjede nad pretposljednjim KAC-om iz Klagenfurta. Domaća momčad nakon prve trećine imala je 3:0 vodstvo pogodcima Haranda, Orazea i Norrisa, što im je omogućilo nešto ležerniji ulazak u nastavak utakmice. Ipak, već u osmoj minuti otvara se prilika, i Healy povisuje vodstvo na 4:0. Gosti su u 36. minuti uspjeli spojiti redove i smanjiti preko Craiga, no u posljednjoj minuti Iberer još jednom trese mrežu gostiju i ostavlja svoju momčad na drugom mjestu.

I drugi slovenski klub, ljubljanska Olimpija, ostavila je puni plijen svojim protivnicima. U vrlo tijesnoj utakmici Alba je uspjela doći do bodova rezultatom 2:3. Prednost od dva gola stečenu u 20. i 23. minuti Mađari su držali sve do posljednjih pet minuta utakmice. Tada se uporna Olimpija vraća, te s igračem više golovima Royera u 55. i Banhama u 59. poravnava rezultat na 2:2. Ipak, jedina Mađarska momčad u EBEL ligi minutu prije kraja, preko Ladanyia uspjela je pogoditi mrežu domaćih te izbjeći triler produžetaka.

U posljednjoj utakmici dana, onoj između Red Bulla iz Salzburga i Liwesta iz Linza bodovi su pripali domaćima. Rebeku, Latusi i Regieru trebalo je samo 30 minuta da odrade čitav posao protiv gostiju iz Linza i upišu nove bodove koji su im donijeli peto mjesto na ljestvici. Matthiasson je u 38. minuti tek uspio ublažiti poraz i smanjiti na 3:1.