Poreč 25:26 Međimurje
Međimurje

MKA*IPC: Više nije slučajno

Ivana Strahija • nedjelja, 27.09.2009.

U četiri kola Čakovčani su osvojili osam bodova, i više nitko, pa ni oni najzločestiji, ne mogu tvrditi da je to slučajno.

S pobjedom se Čakovčani vraćaju i iz Poreča, a vrući teren s kojeg teško odlaze bodovi MKA*IPC pobijedio je prvenstveno kolektivnim duhom i pametnom igrom. "Poreč je igrao duboku obranu, to je njihov stil igre. Očekivali smo to i dogovorili da lopte guramo na krila, što nam je omogućilo postizanje pogodaka. No, utakmica je bila zbilja čudna, vodili smo mi 15 minuta, pa su oni stisli, pa smo izgubili vodstvo, a onda cijela drama na kraju", rekao je nakon utakmice čakovečki rukometaš Jelinić.

Uistinu i jest bilo tako. Čakovčani su imali +4 i vodstvo većim dijelom prvog poluvremena, da bi domaći konačno uhvatili ritam i u seriji od 5-0 preokrenuli rezultat na 14:12 s kojima se odlazi na odmor.

Vezane vijesti

U drugom dijelu susreta digli su Porečani tu prednost na čak +4, no prevarili su se ako su mislili da su dobili bitku. Aktivirao se odlični vratar Sladoljev (18 obrana) i otvorio put svojim čakovečkim suigračima da opet preokrenu situaciju. "Naši su golmani u najboljoj formi, a u pobjedu je cijeli kolektiv ugradio nešto", rekao je skromni Herman, koji je osim odlične obrane dao i dva iznimno važna pogotka.

S +3 osam minuta pred kraj Čakovčani se nadaju mirnijem završetku, no isključenje Ćavara domaćima ipak daje nadu za barem bod. Na sreću MKA*IPC-a, Porečani ne znaju iskoristiti dva napada, pa s 25:26 bodovi odlaze u Čakovec.

Malo se tko mogao nadati ovakvome uspjehu u četiri kola, osam bodova MKA*IPC-a je uistinu dokaz da ništa nije slučajno. Osim dobrih priprema s trenerom Josipom Borkovićem mnogo je značilo i angažiranje kondicijskog trenera, koji je momke pošteno izmučio na Velebitu, no sad se pokazuje koliko takav pristup vrijedi.

Kapetan ekipe Varga kazao je kako i Uprava zna cijeniti rezultate: "Predsjednik je super zadovoljan i dobili smo male premije, što je u današnje vrijeme zbilja fantastično, na tome smo zahvalni. Već ima ideje o 12 bodova nakon iduće dvije utakmice, zezao sam ga da ćemo mu potrošiti sav novac", našalio se Varga.