Cibosi znaju i kad je gusto

Ivor Krapac • ponedjeljak, 28.09.2009.

Nakon nedjeljne uvjerljive pobjede nad Panioniosom, Cibona je u drugoj utakmici Memorijalnog turnira Mirze Delibašića u Sarajevu imala teži posao. Cibosi su tek u završnici došli do četiri razlike protiv domaće Bosne...

Kako se moglo i očekivati, Bosna ASA BHT je pred svojim navijačima u dvorani Zetra bila prilično tvrd orah za momčad Velimira Perasovića. Cibona je slavila s 80:76, a odluka je pala u završnici utakmice, uz preokret nakon što je Bosna tri minute do kraja imala prednost na svojoj strani (75:73).

Domaći su prvo poluvrijeme završili s vodstvom od 45:42, a Cibosi su tek rano u četvrtoj dionici preuzeli stvar u svoje ruke i čuvali vodstvo do završnice u kojoj je sve bilo "na vagi". Ovog puta uteg je otišao na stranu Perasovićeve momčadi.

Najefikasniji Cibonin čovjek bio je Bojan Bogdanović (16 poena), Jamont Gordon dodao je 15, a Marin Rozić 13 poena. U domaćoj momčadi istaknuo se Suad Šehović (25 poena).

Cibose u utorak čeka treći i po reputaciji najjači suparnik na turniru, Fenerbahče Ülker. Momčad Bogdana Tanjevića također je ubilježila dvije pobjede u dva nastupa u Sarajevu, u nedjelju protiv Bosne, a dan kasnije protiv Panioniosa (79:67).