Žalgiris furiozno kroz Rigu

Branimir Korać • petak, 02.10.2009.

Košarkaši Žalgirisa preuzeli su vodeću poziciju u Baltičkoj ligi ostvarivši i u drugom susretu u novoj sezoni pobjedu. Ovaj put bolji su bili od latvijske Valmiere...

Žalgiris je upisao još jednu pobjedu u Baltičkoj ligi. U prvom susretu su se mučili i trebao im je veliki preokret kako bi došli do pobjede protiv Siauliaija, međutim u drugom susretu bili su puno uvjerljiviji. Na gostovanju je svladana Valmiera 74:40.

Konačnih 74:40 za Žalgiris dovoljno govori o razlici u kvaliteti. Samo su u prvih deset minuta domaćini bili ravnopravni, tada su gubili s malih 16:14, a u nastavku susreta niti u jednoj od preostale tri četvrtine nisu ubacili više od devet poena. S druge strane Žalgiris je prednost iz minute u minutu samo povećavao te je na kraju posve posramio domaćina.

Najbolji kod pobjednika bili su Mirza Begić s 11 poena i Martynas Pocius s devet poena i šest skokova. Kod domaćina Sandis Amolins ubacio je deset poena, a Blaž Črešnar dodao je deset poena i devet skokova.