Zimski sportovi

Loš dan Slovenaca

Goran Markuš • subota, 03.10.2009.

Iza naših susjeda uistinu je loš dan. Naime, dok su se momci iz Olimpije uspjeli zadržati na tri gola zaostatka Jesenice su uistinu zaglibile i bliže od -5 jednostavno nije išlo. Neugodna večer je i iza Red Bulla koji je kao i naš Medveščak sve imao u svojim rukama da bi u posljednjih deset minuta upropastio svih 50 minuta rada...

Prilično slično kao i Medveščak, Red Bull je uspio upropastiti već gotovo dobiveni susret. Naime, od samog početka odlični momci iz Salzburga kreću čvrsto i pogotkom Latusa preuzimaju inicijativu. Ipak, niti tu ne staju i svega minutu kasnije precizan je i Wilson za velikih 5:3 uoči treće trećine.

Međutim, niti gosti se nisu predali tako lako. Uvodnih deset minuta donijelo nam je tipičnu borbu dvije odlične momčadi, no tada Jarrett pogađa i Graz dolazi na samo jedan gol razlike. Red Bull se polako, ali sigurno raspada i svega tri minute kasnije primaju još jedan pogodak i susret odlazi u produžetak.

Sjajnim obranama tijekom produžetka Bobby Goepfert je zaštitio vrata Salzburga, no više od toga jednostavno nije mogao. Naime, kad je došao red na Harryja Langea iskusni predvodnik Graza nije imao milosti i sigurnim golom u shoot-outu osigurao je veliko slavlje gostiju.

Nikome nije lako zaigrati na ledu u Beču pa tako niti Olimpiji koja se "morala" pomiriti sa poraz i prije samog susreta. Naime, jednoj od najboljih ekipa u ligi i to na njihovom ledu morali su se suprotstaviti bez nekoliko odličnih igrača što je već samo po sebi veliki hendikep.

Uvodnih deset minuta protunapadima su pokušali iznenadi domaćina, no golom Grattona u 11. minuti domaćini preuzimaju inicijativu. Očekivano, sredinom susreta Capitalsi potpuno preuzimaju kontrolu nad igrom u svoje "palice" i u završnih 20 minuta ulaze sa sigurna tri gola razlike. Najviše što su gosti iz Ljubljane uspjeli učiniti je zgoditak Kuznika u 50. minuti, no Ofner je precizan samo minutu kasnije za sigurnu 4:1 pobjedu domaćina.

Puno gore od svojih sunarodnjaka prošli su hokejaši Jesenica čiji su gol momci iz Linza u nekoliko navrata "posjetili". Sve je krenulo u sedmoj minuti kada Lukas pogađa sa inicijalno vodstvo domaćina. Međutim, to je bio samo početak jer nakon Shearerovog pogotka za 2:0 gosti su se otvorili i u treću četvrtinu ulazimo sa rezultatom 6:1.

Kako je pobjednik već uoči završnih 20 minuta manje/više svima bio poznat obje momčadi se potpuno otvaraju što nam donosi nova četiri pogotka. Ovog puta Jesenice nisu zaostajale i susret završavaju sa već "utvrđenih" pet golova zaostatka.