Cedevita prokockala finale u Srbiji

Borna Rupnik • subota, 03.10.2009.

Usprkos visokom vodstvu tijekom utakmice, košarkaši zagrebačke Cedevite nisu se uspjeli plasirati u finale prijateljskog turnira u Vršcu. Bolji je bio Radnički iz Kragujevca rezultatom 68:66...

Tjedan dana prije početka nove košarkaške sezone, Cedevita je otputovala u Vršac kako bi u što boljoj formi dočekala prve izazove u NLB ligi. Međutim, košarkaši Slobodana Subotića nisu smogli snage upisati novu pobjedu, premda su većim dijelom susreta prikazivali dobru igru.

Poslije 36:25 na poluvremenu, zagrebačka je momčad sredinom treće četvrtine vodila i s visokih 49:32, ali je Radnički to prvo smanjio, a potom u posljednjih deset minuta - uz čak pet trica zaredom - ubacio 28 koševa i u neizvjesnoj završnici izborio nastup u finalu.

U redovima Cedevite najbolji je bio Andrija Žižić sa 16 koševa i pet skokova, a Damjan Rudež dodao je 13, uz skok više. Sastav Radničkog predvodio je Brkić, najbolji strijelac susreta s 25 poena.

U finalnoj će utakmici Radnički zaigrati protiv domaćina Hemofarma, koji je u drugom dvoboju svladao grčki PAOK 81:62. Cedevita će tako odmjeriti snage protiv grčkog predstavnika.