1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 03.10.2009, 20:30 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 3.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Tomislav Hudika (Varaždin), Slaven Skender (Mrkopalj)
Karlovac 1919
0:0(0:0) Zagreb
Zagreb

Pjesnicima prvi bod

Marin Vuković • subota, 03.10.2009.

Nakon deset prvenstvenih kola i 900 odigranih minuta Pjesnici iz Kranjčevićeve osvojili su prvi ovosezonski bod. Do razbijanja bodovnog prokletstva došli su solidnom predstavom u Karlovcu, protiv favoriziranog domaćina koji se na kraju morao zadovoljiti tek remijem i padom na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Matija Štefančić
30'

Haris Redžepi
72'

Ivan Krstanović
57'
25
Marko Grgić
65'
11
Mateo Pavlović
90'
Igor Štimac

Prvi put ove sezone Zagreb nije primio pogodak, a tek treći put Karlovac nije uspio pronaći put do mreže protivnika. Neodlučeni ishod na kraju je i najpošteniji, obje momčadi imale su svoje prilike, ali su odličan dan imali i vratari jedne i druge momčadi istaknuvši se s nekoliko doista lijepih intervencija.

Karlovac je puno bolje otvorio utakmicu i pokušao eventualnim pogotkom već u ranoj fazi utakmice slomiti otpor gostiju iz Kranjčevićeve. U tome su umalo i uspjeli već u prvoj minuti, kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara Zvonko Pamić pogodio gredu. Na odbijenu loptu ponovno natrčava Pamić, ali se efektnom obranom istaknuo Josip Škorić.

U početnih dvadesetak minuta domaćin je stvorio još par opasnih situacija pred vratima Škorića, a potom je Zagreb sredinom prvog dijela uspio uspostaviti ravnotežu. Prvi put gosti su zaprijetili u 30. minuti lukavim pokušajem Besarta Abdurahimija, ali se domaći vratar Hrvoje Sunara nije dao iznenaditi.

Prvo poluvrijeme Karlovčani su zaključili još jednim mini pritiskom na vrata Zagreba, ali na odmor se otišlo rezultatom s početka utakmice. Gosti na tome mogu zahvaliti Škoriću koji se dvije minute prije kraja prvog dijela istaknuo još jednom obranom nakon udarca Enesa Novinića.

Zagreb je bolje od domaćina otvorio drugo poluvrijeme. U 47. minuti tražili su jedanaesterac nakon pada Matije Špičića u kaznenom prostoru domaćina, a sedam minuta kasnije iz slobodnog udarca zaprijetio je Davor Piškor, no Sunara je ponovno na mjestu.

Karlovački vratar u glavnoj je ulozi i u 60. minuti, kada se nakon kontranapada Zagreba našao oči u oči sa Špičićem i sjajnom intervencijom izašao kao pobjednik. Tada se ponovno bude Karlovčani, a domaći navijači ogorčeno protestiraju u 68. minuti kada je u kaznenom prostoru Zagreba Marin Oršulić srušio Niku Tokića, ali je sudac Matoc ponovno ostao nijem.

U posljednjih desetak minuta Karlovac se uz negodovanje domaće publike povukao na svoju polovicu i prepustio Zagrebu kontrolu nad loptom čekajući priliku iz kontranapada. Kako prilike do kraja nije bilo mreže su ostale netaknute, a takvim će ishodom definitivno zadovoljniji biti gosti. Nakon deset odigranih kola i iznimno lošeg početka sezone pored svojeg imena više ne moraju gledati - nulu.