Kolubara pogurala Potpićan dalje

Matej Milanović • nedjelja, 04.10.2009.

Malonogometaši Kolubare napokon su odigrali dobru utakmicu i potpuno su razbili ciparsku Omoniju sa 7:3 i time osigurali prolaz Potpićanu koji se neće morati brinuti protiv puno kvalitetnijeg Araza...

Kolubara Lazarevac - Omonia 7:3 (2:0)

Liga prvaka, Skupina 5, Pula, Dom sportova Mate Parlov

Kolubara: Rakičević, Šošo 1, Perišić, Živić 2, Pantelić, Tomin 1, Ranković, Lazić, Borojević, Ranisavić, Ranisavljević 2, Đurašović, Trener: Jovanovič

Omonia: Muller, Aleksejevs, Demetriades 2, Omirou, Zukovs, Vanejev, Kozhevin, Manoli, Procopiou, Dacko 1, Topalo, Odysseos, Trener: Constanian

Suci: Leladze (Latvija), Daragan (Ukrajina)

Prvi susret dana u skupini pet malonogometne Lige prvaka imao je veliku važnost za Potpićan. Naime, hrvatskom je prvaku bilo dovoljno da Omonia ne porazi srpsku Kolubaru kako bi već mogli proslaviti prolaz kruga. Kolubara je od samog početka pokazala veću kvalitetu i igrala je s maksimalnom ozbiljnošću. Kao rezultat toga Igor Šošo ih je već u drugoj minuti doveo u vodstvo.

U iduće dvije minute Kolubara je još dvaput bila blizu golu. Jednom je lopta okrznula vratnicu, dok se drugi put zaustavila na gredi. Sljedećih desetak minuta prošlo je bez većih prilika, a u drugoj polovici prvog poluvremena Kolubara je imala još tri izgledne prilike da poveća vodstvo, no dvaput ih je zaustavio ciparski vratar Odysseas Odysseos, a jednom vratnica.

Dominacija Kolubare napokon je okrunjena u 15. minuti, kada je Odysseosa svladao Aleksandar Tomin. Ipak, prerano su srpski igrači ušli u probleme s prekršajima i u 17. minuti Igors Dacko je dobio priliku zabiti kazneni udarac s deset metara, ali je na sreću Kolubare i Potpićana pucao pored gola. Posljednjih dvije minute prvog djela bolji su bili Ciprani, ali nisu bili dovoljno precizni.

U nastavku utakmice stigao je definitivni potop Ciprana. Dvaput su se na listu strijelaca upisali Milan Živić i Nikola Ranisavljević koji su rezultat doveli na 6:0, a Charalambos Demetriades i Igors Dacko su se pobrinuli da Omonia smanji na 6:2. Do kraja susreta stigao je i sedmi gol Kolubare zahvaljujući velikoj pogrešci Manolisa Manolija koji je totalno krivo dodao igraču koji je ušao umjesto vratara i zatresao vlastitu mrežu te drugi gol Demetriadesa za konačnih 7:3.

Potpićan mora zahvaliti srpskom klubu što su dali sve što su imali na današnjoj utakmici i omogućili im da sa Arazom odigraju utakmicu lišenu rezultatske važnosti budući da su već osigurali prolaz kruga. Kolubara je pak napokon na ovom turniru odigrala dobru utakmicu bez pogrešaka i jasno je bilo vidljivo da je Kolubara daleko kvalitetnija od Ciprana, a da su ovako odigrali i prvu utakmicu vjerojatno bi sada oni slavili prolaz kruga. Potpićanu pak preostaje s Arazom odigrati za prestiž i pokušati ih iznenaditi i doći tako do prvog mjesta.