Zimski sportovi

Slovenci gube, Austrijanci pobjeđuju

Martina Oštrić • nedjelja, 04.10.2009.

U osmom kolu EBEL hokejske lige odigrano je svih pet susreta. Uz Medveščak, koji je u produžecima izgubio 4:5, loš dan imala su i oba slovenska predstavnika te mađarski AVS. U jedinom austrijskom dvoboju Graz 99ersi su došli do pobjede protiv gostiju iz glavnog grada...

Slovencima ne ide pa ne ide. U dva domaća odigrana susreta u oba su ostali bez bodova. Jesenice su ugostile KAC i odlično započele utakmicu golom Andreia Makrova u šestoj minuti. Sedam minuta kasnije za KAC je izjednačio Kirk Furey. Do nove prednosti slovenska je momčad došla u 32. minuti. S igračem više uspješan je bio Jan Golubovski. Isti igrač zbog laktarenja je poslan na hlađenje u 37. minuti, nakon čega gosti dolaze do novog izjednačenja - uspješan je bio Dieter Kalt. Pobjednički gol za KAC djelo je Johanesa Kirisitsa u 42. minuti, i to ponovno s igračem više. Još je jednom Golubovski ostavio svoje suigrače na cjedilu, a to je ujedno i donijelo Austrijancima pobjednički gol, te nova dva boda.

Ni drugi slovenski predstavnik, ljubljanska Olimpija nije se proslavila u današnjem nastupu. Liwest iz Linza odnio je laganu pobjedu od 5:2. Gol Egona Muriča iz druge minute vrlo je brzo anulirao Philipp Lukas s igračem više na terenu. Do kraja prvog dijela za goste je još jednom poentirao Mark Szucs.

Sve nade Ljubljančana za povoljnim rezultatom srušene su u prvih pet minuta nastavka. Lukas je drugim pogotkom na utakmici povećao vodstvo na 1:3, a dvije minute poslije i Patrick Leahy se upisao u strijelce. U posljednjoj trećini Slovenci su preko Franka Banhama postigli i svoj drugi gol na utakmici, da bi 'točku na i' stavio Martin Meier Grabher minutu i pol prije kraja utakmice.

Medveščakovi krvnici iz prošlog kola i drugu su utakmicu za redom završili tek nakon produžetaka. Na njihovu nesreću, ovaj se put iz Austrije vraćaju samo s jednim bodom. Jedina dva pogotka na utakmici postignuta su u drugoj trećini. Poveli su domaćini preko Michaela Stewarta u 23. minuti s igračem više. Mađari su, također s igračem više, izjednačili sedam sekundi prije kraja druge trećine. 'As iz rukava' za momčad iz Villacha bio je Kiel McLeod, čijim je pogotkom 20 sekundi nakon početka produžetaka utakmica i završena.

U jedinom austrijskom dvoboju između Graza i Vienne bodovi su ostali kod kuće. 99ersi su poveli golom Jean Philippe Pare u petoj minuti. Do izjednačenja se čekalo sve do 19. minute, kada je uspješan bio Petter Casparsson.

Uz mnoga isključenja Vienninih igrača domaćini su do novog vodstva došli u 30. minuti, i to sa dva igrača više na ledu. Pločicu je u mrežu ugurao Eric Healey. Konačan rezultat u 54. minuti, ovog puta s igračem manje, postigao je Patrick Harand.