Boca pokazala zube

Maja Giljanović • ponedjeljak, 05.10.2009.

River Plate je u sedmom kolu Aperture upisao i četvrti poraz. Golom Buonanottea protiv San Lorenza su vodili više od sat vremena samo da bi se raspali u razmaku od dvije minute i u 86. minuti izgubili i bod. Boca je, pak, na Bomboneri preokrenula 1:2 i protiv Veleza i pobijedila prvi put nakon što su u posljednje četiri utakmice osvojila tek bod.

Boca Juniors je na Bomboneri gubila 0:1 (Caruso) u 7. i 1:2 (ponovno Caruso) u 47. minuti, ali je u posljednjih 25 minuta izvojevala svoju tek drugu ovogodišnju pobjedu i prvu nakon što je posljednje četiri utakmice osvojila tek bod.

Riquelme je u 65. izjednačio na 2:2, a gol kojim se Boca podigla na 11. mjesto - dvostruko manje je bodova osvojila (osam u sedma kola) od vodećeg Estudiantesa - postigao je u 74. minuti Palermo.

35-godišnjak je inače sredinom tjedna u prijateljskoj utakmici uoči posljednja dva kola kvalifikacija za SP protiv Perua i Urugvaja osokolio Argentince kad je praktički sam pobijedio Ganu (2:0).

River Plate je golom Buonanottea iz jedanaesterca od 31. vodio u gostima protiv San Lorenza, ali je pukao u posljednjih šest minuta. Romagnoli je i sam iz jedanaesterca izjednačio u 84., a Romeo je dvije minute kasnije Riveru zadao i četvrti poraz u sedam utakmica Aperture.

Igrači Estudiantesa su prvi put teren napustili pognutih glava, ali unatoč porazu u gostima protiv Argentinos Juniorsa (Caruso u 27.) i dalje su vodeći na tablici (16 bodova) ispred baš Argentinosa na drugom (15) i Banfielda (0:0 u Santa Feu protiv Colona) na trećem mjestu (15).

"Fenjer" je nakon što su izgubili i šesti put - 1:2 u gostima protiv Independientea - preuzela momčad Tigrea.

Apertura, 7. kolo:
Boca Juniors - Velez 3:2, San Lorenzo - River Plate 2:1, Arsenal - Rosario 1:0, Colon - Banfield 0:0, Huracan - Racing 3:1, Newell's Old Boys - Atletico 3:0, Independiente - Tigre 2:1, Lanus - Godoy Cruz 1:0, Argentinos Juniors - Estudiantes 1:0, Gimnasia La Plata - Chacarita 2:0