Zimski sportovi

Jesenice nadomak iznenađenja

Borna Rupnik • srijeda, 07.10.2009.

Osim susreta Vienna Capitalsa i Medveščaka u Beču, deseto kolo EBEL lige ponudilo je četiri vrlo neizvjesna dvoboja, od kojih su čak dva morala biti riješena u produžetku...

Nakon pobjede u zagrebačkoj Ledenoj dvorani, Red Bull je u Linzu ubilježio poraz. Takav rasplet nagovijestio je Matthiasson pogotkom na isteku treće minute utakmice, a zanimljivo je da su gosti iz Salzburga u tako kratkom razdoblju uspjeli zaraditi već dva isključenja. Cijeli je dvoboj obilovao agresivnošću, pa i grubostima - Wilson, jedan od strijelaca u Zagrebu - u završnici je zaradio ukupno 12 minuta kazne.

Red Bull je poravnao u desetoj minuti preko Ulmera, nakon sudačkih konzultacija, ali situaciju s dva igrača manje na ledu iz 16. minute nije mogao obraniti. Realizirao ju je Leahy. Na 3:1 povisio je Baumgartner početkom treće trećine, a konačan je rezultat postavio Trattnig, u kombinaciji s ubojitim Siklenkom. Pri kraju se obranama istaknuo i Linzov vratar Westlund.

Aktualnim prvacima iz Klagenfurta trebao je produžetak da na svom terenu slome otpor Graz 99ersa. Prva trećina nije ponudila pogotke, zahvaljujući nešto defenzivnijoj igri oba sastava, a led je probio domaći napadač Hager u 27. minuti. Unatoč boljoj igri KAC-a, Graz je izjednačio pogotkom Iberera, no vodstvo je zadržao samo 25 sekundi - u sljedećem napadu Brander pogađa za 2:1. Za novo poravnanje bio je zaslužan Woger pet i pol minuta prije kraja, no treću uzastopnu pobjedu svojoj momčadi osigurao je Craig. Istovremeno je prekinuo seriju 99ersa od pet slavlja zaredom.

Ljubljanska Olimpija približila se Medveščaku na bod zaostatka pobjedom u Mađarskoj. Alba Volan je tri puta vodila, Slovenci su se tri puta vraćali i naposljetku postigli odlučujući pogodak, također u produžetku. O izjednačenosti susreta dosta govori i podatak da su sve tri trećine završene neriješenim ishodom te da je Olimpija sve izjednačujuće pogotke postigla unutar pet minuta nakon mađarskih slavlja. Na listu strijelaca Albe Volan svoje su ime upisali Vaszjunyin, Palkovics i Mihaly, a na onoj Olimpije stoje Cvetek, Musič, Goličič te junak dana, Jan.

U međuvremenu je drugi slovenski predstavnik ostao prikovan na dno. Jesenice su bile nadomak iznenađenja: protiv vodećeg sastava lige vodile su usred Villacha 3:2 sve do 15 minuta prije kraja susreta. Preokreta nije nedostajalo ni na početku - Tičarov su gol za 1:0 Jesenica poništili Kromp i McLeod, ali Jesenice u drugoj trećini ponovno ostvaruju prednost zahvaljujući Remaru i Makrovu. Posljednja dionica ipak je pripala VSV-u. Ferland, Petrik i Ban ispisali su na semaforu završnih 5:3 za domaćina.