Zimski sportovi

Linz preokretom do pobjede

Borna Rupnik • petak, 09.10.2009.

Black Wingsi iz Linza približili su se vodećem Villachu na samo bod zaostatka pobjedom nad sunarodnjacima iz Beča. Capitalsi su u posljednju trećinu ušli s golom viška, no tada su domaćini preuzeli stvari u svoje ruke...

11. kolo EBEL lige otvorili su Linz i Vienna Capitalsi. Nakon samo 15 sekundi igre gledatelji su vidjeli prvo isključenje, ono domaćeg napadača Shearera, no gosti nisu uspjeli kapitalizirati početnu prednost. Za to su kažnjeni u sedmoj minuti, kada Matthiasson dovodi Linz u vodstvo.

Na izjednačenje se čekalo novih sedam minuta. Linzov vratar Westlund nije najbolje reagirao te Nageler uspješno realizira akciju Davida i Marcela Rodmana, slovenskog dvojca u austrijskim redovima.

Druga je trećina u potpunosti pripala Capitalsima, a pogodak za pomalo neočekivanih 2:1 postigao je Rotter. No, nakon drugog odmora na led je izašao neki drugi Linz, koji je u samo 20 minuta pomeo svoje protivnike. Matthiassonu su trebale samo dvije i pol minute da poravna na 2:2, a Szücs je već u 47. minuti vratio prednost Black Wingsima.

Minutu prije isteka vremena Shearer je pogodio praznu mrežu Bečana za završnih 4:2, nakon što su oni u potrazi za izjednačenjem iz igre povukli svog čuvara mreže, Cassivija.

Linz je nova dva boda stigao na samo bod zaostatka za vodećim Villachom, dok Vienna Capitalsi ostaju četvrti s 14 bodova.