Zimski sportovi

Olimpija iznenadila vodeći Villach

Martina Oštrić • subota, 10.10.2009.

Hokejska EBEL liga došla je do svog 11. kola. Osim Medveščaka, koji je u posljednjoj minuti došao do pobjede nad Jesenicama, Red Bull svladao je Klagenfurt, dok je Graz bio bolji od Albe. Za iznenađenje kola pobrinula se ljubljanska Olimpija, pobijedivši prvoplasiranu momčad lige...

Pretposljednja momčad lige, Olimpija iz Ljubljane na domaćem je terenu došla je do novih bodova. Rezultatom 3:0 uvjerljivo je svladana prvoplasirana momčad lige, austrijski Villach. Kevin Mittchel sa dva pogotka prvo je ime domaće momčadi. Tri sekunde prije kraja prve trećine načeo je mrežu Gerta Prohaske donijevši tako prednost svojoj momčadi prije prve pauze.

Do drugog gola došao je u petoj minuti drugog dijela. Na asistenciju Franka Banhama s igračem više na ledu po drugi put je matirao Prohasku, potvrdivši tako još jednom želju Ljubljančana za osvajanjem oba boda kod kuće. Konačni rezultat od 3:0 tri minute kasnije postavio je Brendan Yarema.

Vezane vijesti

U susretu Red Bulla iz Salzburga i njihovih gostiju iz Klagenfurta viđena je prava golijada. Polovicom od osam golova, koliko ih je palo na toj utakmici, domaćini su osigurali pobjedu već u prvoj trećini. Matthias Tratting, Douglas Lynch, Jonathan Filewich i Michael Siklenka upisali su svoja imena u strijelce u prvom periodu utakmice. U drugoj, golovima naj oskudnijoj trećini, golman KAC-a Rene Swette kapitulirao je samo jednom, i to pred Ryanom Duncanom.

U prvom minuti posljednje trećine gosti iz Klagenfurta došli su do prvog pogotka. Na asistenciju Paula Schellandera do prvog pogotka na utakmici dolazi Raphael Herburger. Markus Poeck smanjio je rezultat na 5:2 u 45. minuti, a konačnih 6:2 djelo je Martina Ulmera u 59. minuti utakmice.

U posljednjoj utakmici 11. kola Graz 99ersi i Alba odigrali su vrlo prevrtljivu utakmicu u kojoj se pobjednik nije znao doslovno do posljednjeg trena. Domaći su golovima Markusa Peintnera i Jeana Phillipea Parea nakon prve trećine imali vodstvo od 2:0. Ipak, uporni Mađari su se uspjeli vratiti. Nakon isključenja Balazsa Ladanyja s igračem manje na ledu učinkovit je bio Janos Vas u 33. minuti. Dvije minute kasnije poravnanje rezultata donio je Krisztian Palkovics.

U 45. minuti Nick Kupier donosi novo vodstvo za Graz. Sljedeći Medveščakovi protivnici na sve su načine pokušali doći do novog izjednačenja, no bezuspješno, te se iz Austrije vraćaju praznih ruku.