Zimski sportovi

Porazi Villacha i slovenskih momčadi

Martina Oštrić • ponedjeljak, 12.10.2009.

Kompletirano je i 12. kolo EBEL hokejske lige. Prvoplasiranom Villachu mnogo je problema zadao Klagenfurt, a više sreće nisu imale ni obje slovenske momčadi. Jesenice su u još jednom nastupu pred domaćom publikom ostali bez bodova, dok je Olimpija uspjela iščupati bod u utakmici protiv Vienna Capitalsa...

Nakon teškog poraza od Olimpije u petak, prvoplasirana momčad lige, Villach, doživjela je i drug poraz. Nakon produžetaka, bodove su im odnijeli gosti iz Klagenfurta. Da će utakmica biti u potpunosti izjednačena natuknuo je sam početak utakmice. Već u prve dvije minute pala su dva gola. Villach je poveo preko Andreasa Kristlera minutu i 30 sekundi nakon početka utakmice. Pločica nije ni krenula s centra, a KAC je već izjednačio. Pogodak je postigao Christoph Brandner.

Do kraja prve trećine igrači Villacha poentirali su još dva puta. 13. minuta bila je sretna za Kiela Mcleod koji povisuje rezultat, a za miran nastavak dvije minute poslije pobrinuo se Mikael Wahlberg. Pogotkom Michaela Stewarta za 4:1 u 33. minuti Villach je takoreći već počeo slaviti pobjedu, no posljednja trećina donijela je potpuno novi KAC.

Vezane vijesti

Golom Dietera Kalta u 44. minuti KAC se polako vraćao u utakmicu, a drugim pogotkom na utakmici, Brandner je potpuno vratio svoju momčad u utakmicu. Izlazak golmana gostujuće momčadi Rene Swette urodio je plodom, pa samo četiri minute kasnije Michael Craig donosi svakoj ekipi bod, a utakmicu odvodi u produžetak. U ekstra minutama utakmice više su sreće i spretnosti imali gosti. Nakon dvije minute pobjedu im je donio Thomas Hundertpfund.

Aktualnim prvacima susjedne nam Slovenije, momčadi Acroni iz Jesenica nikako ne polazi za rukom. I drugu su domaću utakmicu završili porazom, a ovog su ih puta porazili gosti iz Linza. Gledatelji u Podmežakli u prvoj su trećini bili uskraćeni za golove, no u drugoj su ih gosti u samo 35 sekundi počastili sa dva. U 23. minuti Glavičevu mrežu trese Brad Purdie, a ubrzo nakon slovenski vratar ponovno vadi pločicu iz mreže. 'Krivac' za drugi gol je Andreas Judex.

Do svog drugog pogotka na utakmici Purdie je stigao u 49. minuti, a samo minutu poslije Robert Shearer pogađa i četvrti gol za Linz. Mitja Robar samo je ublažio rezultat u 57. minuti, a Jesenice i dalje čame na posljednjem mjestu sa samo tri osvojena boda.

Nakon domaće pobjede nad Villachom Olimpija je puna samopouzdanja krenula u susret s Vienna Capitalsima. Ipak, gosti su ti koji su prvi poveli. Sean Selmser u drugoj minuti dovodi svoju momčad u vodstvo koje osam minuta kasnije povećava David Rodman. U 18. minuti Frank Banham smanjuje na 1:2, a to je ujedno i rezultat s kojim se odlazi na prvi predah.

Izjednačenje Ljubljančana čekalo se sve do 61. minute, kada stvar u svoje ruke uzima Brendan Yarema i poravnava rezultat te odvodi utakmicu u produžetak, koji nije dobro završio po domaće. Samo 40 sekundi strijelac drugog gola gostiju, Slovenac David Rodman presudio je svojima, te im oteo drugi domaći bod.

Utakmica s najviše pogodaka, njih čak 11, odigrana je u Grazu, između istoimenih domaćina i Red Bulla iz Salzburga. Prva trećina sa po dva pogotka s obje strane nije odavala da bi 99ersi mogli doći do lagane pobjede nad svojim suparnicima, no u drugoj se pričala već neka druga priča.

Domaćini su se odlijepili sa četiri pogotka u mreži Roberta Goepferta, nakon čega ga je trener zamijenio Davidom Leneveuom. Tek je Marco Pewal donekle uspio smanjiti katastrofu u 45. minuti. Izmoreni od vrlo produktivne druge trećine u posljednjoj su trećini pala samo dva gola. Cristoph Harand u 51. je minuti zapečaio pobjedu Graza, a Jonathan Filewich samo ublažio poraz.