Slaven uspješan protiv Bjelovara

Antonija Pavlić • petak, 16.10.2009.

Bez pomoći trenera Zlatka Dalića koji je bio s mladom reprezentacijom Hrvatske u Varaždinu, igrači Slaven Belupa pobijedili su Bjelovar s rezultatom 4:1...

Bjelovar - Slaven Belupo 1:4 (0:2)

Bjelovar, Gradski stadion, prijateljska utakmica

Gledatelja: 150. Sudac: Stjepan Hruškar (Bjelovar)

Bjelovar: Cvančić, Vranić, Drlja, J. Markešić, Račan, Golubić, Ljubić, Kozić, D. Vadavek, Pavleković, Pleić (N. Oravec, Lamač, Kastlinger, T. Biljan, Bjelopera, Lasić, Adamec, Mlinarić, Pavić). Trener: Slavko Prišćan.

Slaven Belupo: Pelin, Purić, Csizmadia, Rogulj, Maras, Nynkeu, Papa, Gregurina, Čaval, Poredski, Vojnović (Rodić, Bilen, Šafarić, Poldrugač, Jakšinić, Gal, Jambrušić, Bulić, Rožman, Dvorneković). Trener: Josip Omrčen-Čeko.

Strijelci: 0:1 Papa 10', 0:2 Poredski 21',1:3 Ljubičić 75', 1:4 Jakšinić 81'.

Reprezentativnu stanku igrači Slaven Belupa, po običaju, iskoristili su za odigravanje prijateljske utakmice, a ovoga puta domaćin im je bio susjedni trećeligaš Bjelovar.

Farmaceuti su na Gradski stadion istrčali u gotovo najjačem sastavu - u prvoj postavi nije bilo jedino Dalibora Poldrugača i Silvija Rodića, no oni su i tako u posljednje vrijeme na meti kritičara, a zbog loših igara klupu griju i u prvenstvenim utakmicama.

Mrežu Antonija Cvančića načeo je već u 10. minuti Drago Papa, a konačnih 2:0 na poluvremenu postavio je igrač koji je prije samo godinu dana nosio bjelovarski dres - Matija Poredski.

U drugom poluvremenu ponovno je Poredski pogodio za 3:0, prije nego što je Ljubičić u 75. minuti smanjio na 3:1. Konačnih 4:1 djelo je igrača koji je također ponikao u bjelovarskoj školi nogometa - Marina Jakšinića.

Dobra vijest za nogometaše iz Koprivnice osim pobjede je i povratak Kristijana Čavala koji se konačno oporavio od operacije koljena i u Bjelovaru odigrao svih 90 minuta. Treninzima se nakon operacije vratio i Bojan Vručina, te bi i on mogao konkurirati za sastav u subotnjoj utakmici s Istrom.

Protiv momčadi Elvisa Scorije sigurno pak neće nastupiti Srebrenko Posavec zbog tri žuta kartona, te Igor Gal i Mario Jurić zbog ozljeda.