Zimski sportovi

Crna krila visoko lete

Vedran Attias • petak, 16.10.2009.

U 14. kolu EBEL lige hokejaši Medveščaka doživjeli su novi poraz. Hokejaši Linza bili su prejaki za zagrebačku momčad, iskoristili su sve pogreške koje su domaćini napravili i sa 5:3 slavili u Domu sportova...

Nakon domaćeg poraza od Albe Volan i teškog posrtaja u Salzburgu, hokejaši Medveščaka doživjeli su još jedan poraz; ovoga puta u Ledenoj. Black Wingsi iz Linza bili su bolja momčad i s kamatama su vratili Medvjedima za poraz iz 2. kola. Medvjedi su slavili u Linzu na početku natjecanja boljim izvođenjem penala, no Linz je mjesec dana kasnije puno bolja i uigranija momčad; predobra za Medveščak. Svakako treba dodati kako je Robert Kristan u toj utakmici imao 42 obrane dok je večeras bio indisponiran.

Iako je Robert Lukas već u drugoj minuti dobio isključenje, a ponovno puna Ledena se poveselila kako Medvjedi mogu dobro krenuti u utakmicu - od toga nije bilo ništa. Power play nije ništa donio našima, ali zato su gosti već u 4. minuti poveli preko R. Lukasa. Gosti su bili bolji i nakon vodstva pa tako ne čudi novi pogodak u 13. minuti. Leahy je sve sam napravio i na kraju doslovno ugurao pločicu iza leđa Kristana, a samo četiri minute kasnije već je bilo 0:3 nakon vrlo lijepe akcije gostiju koju je završio Grabher.

Medveščak je tada na par minuta stisnuo goste pa su se gledatelji ponadali pogotku, no Martin u posljednjoj minuti dobiva nepotrebno isključenje koje gosti u samo par sekundi iskorištavaju za novi pogodak; 0:4 postavio je Bronilla.

Enio Sacilotto u drugu trećinu je krenuo s Vanjom Belićem na golu jer Kristan ipak nije bio na nivou na kojem smo ga naviknuli gledati, no niti Belić nije ništa mogao u 27. minuti kada je Powers dobio isključenje koje su gosti iskoristili za povećanje prednosti. Philipp Lukas je pucao, Belić kratko odbio, a Bronilla još jednom zabio za 0:5.

Gosti su tada očigledno povukli kočnicu, usporili, dali priliku igračima koji inače ne igraju puno i to su naši dobro iskoristili i dominirali, a i osam od 20 minuta su igrači u plavim dresovima imali igrača više što je svakako pomoglo. Nakon silne dominacije naše momčadi i nekoliko dobrih obrana Westlunda, Medveščak je došao do pogotka. Leahy i Matthiasson su dobili isključenja, no nisu Medvjedi iskoristili igrača više sve dok Grabher nije dobio isključenje koje su domaćini pretvorili u pogodak nakon dobre asistencije Guidarellija i sjajne realizacije Hečimovića.

Posljednja trećina bilo je čisto odrađivanje posla za goste dok su se domaćini uz sjajne navijače trudili ublažiti poraz. Navijači su nosili igrače Medveščaka koji su na krilima tribina zaista držali visok ritam i pokušavali doći do pogotka, no nije išlo sve do posljednje minute. Nešto je obranio sjajni Westlund, ali nedostajalo je i sreće kada je Powers pogodio vratnicu.

Navijači su posljednjih desetak minuta stajali na nogama i bodrili igrače koji su zaista dali sve od sebe kako bi im se odužili i uspjeli su s dva pogotka u zadnjoj minuti. Hečimović je zabio nakon gužve u 60. minuti, a potom je Sandrock samo par sekundi kasnije zakucao pak pod prečku za konačnih 3:5.

U nedjelju u 18 sati u Ledenoj gostuje prošlogodišnji osvajač EBEL lige - Klagenfurt.