NBA: Kukoč 11 poena u porazu Sixersa

Ivan Varat • ponedjeljak, 10.04.2000.

Košarkaši Orlando Magica pobijedili su u svojoj Orlando Areni Philadelphiu 76-erse sa 92:80. Orlandu je pobjeda bili više potrebnija jer još uvijek nisu osigurali svoje mjesto u doigravanju. Trenutno se nalaze na 8. mjestu (39-37) Istoka sa dvije pobjede više od konkurenta Milwaukee Bucksa (37-39).

Domaćini su poveli u prvoj četvrtini sa 10 razlike, no Sixersi u trećoj četvrtini dolaze na 51:52, no ponovno serijom 13:2 Orlando radi prednost koju gosti više nisu mogli stići. Najbolji kod Magica bili su Ron Mercer sa 17 poena, Armstrong sa 14 poena i 9 asistencije, te Chucky Atkinsa sa 13 poena. Kod gostiju Hill je postigao 22 poena uz 14 skokova, Iverson 18, te Ratliff 10 poena. Oporavkom Georgea Lyncha (8 poena), Toni Kukoč je ponovno zasjeo na klupu sa manjom minutažom, a sinoć je za 21 minutu ostvario učinak od 11 poena (šut 4-11, trica 2-7), 3 skoka i 2 asistencije.

Utakmica s nevjerojatnom završnicom koja je moguća samo u NBA-u igrana je na Floridi gdje su domaći Heatsi tricom Tima Hardawaya u zdanjoj seknudi produžetka pobijedili svoje najljuće suparnike, New York Knickse. Chris Childs pet je sekundi prije isteka regularnog dijela odveo utakmicu u produžetak, a u produžetku je mogao postati junak jer je 6 sekundi prije karaj produžetka pogodio oba slobodna bacanja za 94:92. Naravno Heatsi su tada imali 6 sekundi da pokušaju izboriti još jedan produžetak, no Hardaway jepreko Childsa puknuo tricu, a na cjelokupno iznenađenje lopta je "hladno" odsjela u koš (dotada je trice gađao 1-8) i u dvorani je nastalo neopisivo oduševljenje i ludilo. Čudo, Jednostavno ne vjerujem, bile su izjave Knicksa nakon utakmice. Bio sam na njemu i mislio sam da sam ga zaustavio. Jednostavno se bacio unazad, puknuo i ušlo je. Odlični igrači izvode odlične poteze., zborio je Childs preko kojeg je Hardaway zabio tricu. Ne mogu opisati emocije kada je ušla. Veličeanstveno., govorio je junak utakmice. Vrlo dobro kod Miami još je odigrao Mourning (33 poena, 11 skokova), te Majerle (14 poena), no svu slavu večeri ponio je Hardaway (16 poena, 10 asista, 7 skokova). Houston sa 23, te Sprewell sa 19 poena predvodili su Knickse.

Milwaukee Bucksi pobijedili su New Jersey Netse zahvaljujući raspoređenom napadačkom učinku Raya Allena (21), Sama Cassella (20), Glenna Robinsona (20) i Tima Thomasa (20), te još uvijek imaju šanse za osmo mjesto Istoka koje za sada drži Orlando, a puno toga biti će jasnije većeras kada u Milwaukeeu gostuju izravni konkurenti Magicsi.

Žan Tabak u porazu Pacersa od Hornetsa sudjelovao je 2 minute, te ostvario 1 skok i 1 osobnu pogrešku.

ISTOK - Indiana 51-25, Miami 50-26, New York 47-29, Philadelphia 44-32, Charlotte 43-33, Toronto 42-34, Detroit 40-36, Orlando 39-37, Milwaukee 37-39, New Jersey 31-46, Boston 30-46, Cleveland 30-46, Washington 28-48, Atlanta 26-50, Chicago 16-60.

ZAPAD - LA Lakers 64-13, Portland 55-21, Utah 52-24, Phoenix 49-27, San Antonio 49-28, Minnesota 47-29, Sacramento 43-33, Seattle 42-34, Dallas 35-41, Denver 31-46, Houston 31-46, Vancouver 21-55, Golden State 18-59, LA Clippers 14-62.

Svi rezultati: Houston - Utah 99:90, Miami - New York 95:94 (produžetak), Sacramento - Phoenix 97:102, Golden State - Denver 117:103, Vancouver - San Antonio 99:107, Charlotte - Indiana 96:80, Orlando - Philadelphia 92:80.