Lietuvos posramio Latvijce

Branimir Korać • petak, 16.10.2009.

U svom drugom susretu ove sezone u Baltičkoj ligi Lietuvos Rytas posve je posramio latvijski Liepajas i razbio ga sa 118:59...

Lietuvos Rytas odradio je rutinski još jednu utakmicu u Baltičkoj ligi. Protivnik je još jednom bio skroman i poslužio je za dobro rastrčavanje i isprobavanje određenih taktičkih varijanti. Uz sve to, upisana je vrlo visoka pobjeda.

Od početka susreta bilo je vidljivo kako je kvaliteta na strani Lietuvosa, no pravo "razbijanje" uslijedilo je u posljednjoj četvrtini. U posljednjoj dionici pokazalo se kako su igrači s klupe Liepajasa daleko od potrebne kvalitete za ovu ligu i Lietuvosovi "rezervisti" su ih posramili s 36:9 u tih zadnjih deset minuta.

Najbolji kod Lietuvosa bili su Milko Bjelica s 24 poena i pet skokova te Aaron Baynes s 21 poenom i sedam skokova. Kod Liepajasa po 15 poena ubacili su Laimonas Kisielius te Oleg Kojenets.