Zimski sportovi

Medveščak preokretom svladao prvake

Borna Rupnik • nedjelja, 18.10.2009.

Medveščak je u prepunoj Ledenoj dvorani preokrenuo rezultat, svladao aktualne prvake EBEL lige, nagradio svoju publiku velikom pobjedom, prekinuo kraći niz poraza i upisao vrlo važne bodove u borbi za doigravanje...

Hokejaši Medveščaka u posljednjih su 11 utakmica upisali samo jednu pobjedu, onu protiv Jesenica te se gostovanje aktualnih prvaka, KAC-a iz Klagenfurta, u Zagrebu iščekivalo s nužnom dozom strepnje, bez obzira na određene izostanke u austrijskoj momčadi.

Susret se razvijao u skladu s takvim predviđanjima: premda su Zagrepčani imali nešto više od igre, prvu trećinu isprekidanu s pet isključenja dobila je momčad Emmanuela Vivierosa. Kaznu je u 17. minuti dobio Marko Lovrenčić, a KAC je poveo.

Akciju Jeffreyja Toryja i Herberta Ratza zaključio je Michael Craig i činilo se da će se sav trud Medvjeda ponovno rasplinuti u zrak.

Međutim, uslijedio je velik preokret. Druga je dionica Medveščaku poslužila za povratak u susret. Klagenfurtski vratar Rene Swette obranio je 14 pokušaja hrvatskog predstavnika, ali onaj Mikea Ouelletta iz 26. minute, u trenucima kada su obje momčadi imale igrača manje, nije mogao zaustaviti.

Asistencije su kod zgoditka za 1:1 upisali Robby Sandrock i Joel Prpic te se u posljednjih 20 minuta ušlo u rezultatskom egalu. Bolja igra Medveščakove obrane očitovala se i u podatku da je KAC do kraja susreta na gol Roberta Kristana uputio dvostruko manje udaraca od svog suparnika.

Konačnu prevagu donio je početak treće trećine. Prvo je Conrad Martin iskoristio dodavanja Johna Hećimovića i Andyja Serticha te prvi puta doveo Medveščak u vodstvo, a da će bodovi napokon ostati u Domu sportova dalo se naslutiti u 49. minuti.

Tada se u strijelce drugu utakmicu uzastopce upisao branič Robby Sandrock, a zasluge idu i novopridošlom Bradu Smythu te kapetanu Alanu Letangu. Oba puta Medveščak je imao brojčanu prednost na ledu.

Potvrda velike pobjede stigla je dvije i pol minute prije kraja, kada Aaron Fox postiže i četvrti pogodak zagrebačke momčadi. Slavlje je moglo početi, kako na klupi, tako i na bučnim tribinama, a nije ga pokvario ni gol Davida Schullera za završnih 4:2 samo 26 sekundi prije isteka vremena.

Medveščak će ovom pobjedom ostati na osmom mjestu s 13 bodova. Olimpija je poražena od Graza te još uvijek ima 11 bodova, dok je loša vijest pobjeda Albe Volan nad Linzom u raspucavanju. Mađari su pobjegli na šesto mjesto s 16 bodova te Medvjedi gledaju u leđa KAC-u, koji ima 15.