Vodeni sportovi

Jadran uvjerljivo otvorio Kup LEN

Matej Milanović • četvrtak, 22.10.2009.

Splitski Jadran je uvjerljivom pobjedom od 20 golova razlike protiv Manchestera otvorio domaći kvalifikacijski turnir za vaterpolski Kup LEN...

Jadran je turnir skupine C prvog kruga kvalifikacija za Kup LEN koji se igra upravo u Splitu otvorio laganom pobjedom. Već na prvi odmor domaći su otišli sa 6:2. Englezi su se dobro držali jedino u drugoj četvrtini u kojoj su izgubili samo 3:2.

Drugo poluvrijeme je pak bilo bez ikakve rezultatske zanimljivosti. Splićani su ga dobili sa 17:2 za ukupnih 26:6. Domaće je predvodio Rene Bezić sa sedam golova, dok je polovicu gostujućih zgoditaka postigao Sean Ryder.

Sutra će Jadran zaigrati protiv Dinamo Moskve koji je danas sa 17:8 porazio Val iz Prčnja, a najbolji je bio Viktor Višnjakov. U trećoj utakmici skupine Szeged Beton bio je s 24:4 bolji od Paredesa, a najbolji strijelac utakmice bio je Tamas Molnar s pet zgoditaka.

U skupini A je pak Cattaro s 26:5 porazio Frem Odensea uz tri gola Aljoše Kunca i jednog Mile Smodlake. Savona je u istoj grupi sa 17:8 bila bolja od Dinamo Bukurešta uz dva gola Gorana Fiorentinija i Mlađana Janovića.

Prvo kolo su zatvorili Budapest i domaći Montpellier. Gosti su slavili s 9:4, a pobjedu su osigurali već u prvoj četvrtini koju su dobili s 3:0. Do pobjede ih je predvodio Laszlo Weszelovszky s četiri pogotka.