Dujmović strijelac, Lokomotivu bod

Maja Giljanović • nedjelja, 25.10.2009.

Hrvatski veznjak Tomislav Dujmović u 26. je kolu ruske Premier lige postigao svoj drugi ligaški gol od dolaska u Lokomotiv i moskovskoj momčadi pomogao u osvajanju boda.

Tomislav Dujmović i Lokomotiv u 26. su kolu ruske Premier lige pred svojim navijačima dvaput gubili da bi bod iščupali u jednom od posljednjih napada na utakmici.

Saturn je poveo golom Karjake iz jedanaesterca u 32. minuti, naš je 28-godišnjak izjednačio u 47., 1:1 je, međutim, svijetlilo samo četiri minute kada Kuzmičev ponovno zabija za vodstvo gostiju, ali bod Lokomotivu u 89. minuti spašava Gatagov.

Bivšem igraču Hrvatskog dragovoljca, Intera, Međimurja u HNL-u te Amkara u Rusiji gol protiv Saturna prvi je ligaški nakon gotovo šest mjeseci (u svibnju je srušio Spartak iz Nalčika), a Lokomotivu je vrijedan petog mjesta šest bodova iza Spartaka.

Suigrači bivšeg hajdukovca Stipe Pletikose trijumfom su, naime, kod "fenjeraša" Himkija (Welliton 2, Paršivljuk) preuzeli čelnu poziciju dva boda ispred Rubina bivšeg hrvatskog reprezentativca Stjepana Tomasa. Branitelji naslova, međutim, svoju utakmicu 26. kola u gostima protiv Rostova tek moraju odigrati baš kao i trećeplasirani Zenit reprezentativca Ivice Križanca kojem u St Peterburgu gostuje Spartak iz Nalčika.