Vodeni sportovi

Šibenik bez Eurolige usprkos pobjedi

Matej Milanović • nedjelja, 25.10.2009.

Vaterpolisti Šibenika zaključili su svoje natjecanje u skupini E drugog kruga kvalifikacija Eurolige pobjedom 13:9 nad Brixia Leonessom iz Brescie. No, kako bi prošli dalje trebala im je uvjerljiva pobjeda Egera nad Panioniosom. Mađari jesu pobijedili, ali samo s golom razlike što znači da će uz njih u Euroligu upravo Panionios...

Šibeniku se u zadnjem kolu kvalifikacija za vaterpolsku Euroligu trebao poklopiti i rezultat iz utakmice Egera i Panioniosa. To se nažalost nije dogodilo, ali je ipak turnir zaključen s jednom pobjedom. Hrvatski sastav je protiv Brixia Leonesse dobio prvu četvrtinu s 4:1, no u zadnjih je osam minuta ušao s minimalnom prednošću, 8:7.

Uspjeli su Šibenčani ponovno bolje zaigrati u posljednoj dionici i osim pobjede osigurati i solidna četiri gola razlike, 13:9. Kod Šibenika je fenomenalan bio Edi Brkić sa šest golova, a tri je postigao Nikola Sutić. Kod Talijana je pak najbolji strijelac bio Roberto Calcaterra s tri gola.

U drugoj utakmici je Eger trebao uvjerljivo pobijediti Panioniosa kako bi Šibenik prošao dalje, ali su u konačnici Grci izvukli minimalni poraz. Panionios je čak vodio 3:2 na kraju prve četvrtine i 7:6 pred zadnji odmor. Ipak, domaći su u posljednjoj dionici odigrali bolje od protivnika i uspjeli preokrenuti na konačnih 9:8 koji Egeru osigurava prvo mjesto, a Panioniosu da uz njih otputuje u Euroligu. Mađare su predvodili Zsolt Varga i Peter Biros s tri gola, dok su za Panionios Papadogkonas i Miralis zabili dva.