Zimski sportovi

Medveščak iščupao vrijedne bodove

Borna Rupnik • nedjelja, 25.10.2009.

Olimpija i Medveščak pružili su gledateljima u Ljubljani čvrst, neizvjestan susret u kojem je pobjednika presudila lutrija raspucavanja. Precizniji su bili hokejaši Medveščaka, a junakom je opet postao i Robert Kristan...

U srcu Slovenije igrao se vrlo važan susret u borbi za ulazak u doigravanje. Olimpija je pred svojim navijačima željela uzvratiti Medveščaku za poraz 1:0 u prvom dijelu natjecanja, čime bi smanjila razliku na tablici, no Zagrepčani su stigli osokoljeni s dvije velike pobjede, uz podršku navijača koji su ih pratili i na ovom gostovanju.

Medveščak je imao sjajnu priliku povesti već u prvim minutama, ali nije iskoristio situaciju s igračem više. To je Olimpija znala kazniti nakon isključenja T.J. Guidarellija: Travis Brigley u sedmoj je minuti uspio skrenuti udarac Harlana Pratta iza leđa uobičajeno raspoloženog Roberta Kristana, koji se tijekom cijele utakmice isticao izvrsnim reakcijama.

Vezane vijesti

Međutim, Medvjedi se nisu predavali i dobrom su igrom zaslužili poravnanje. U 15. minuti pokušaj braniča Robbyja Sandrocka zaustavlja palica slovenskog hokejaša, ali na pravom se mjestu našao Aaron Fox i vrlo dobrim udarcem zatresao mrežu Olimpije. Treba istaknuti da se Medveščak u međuvremenu obranio s dvojicom igrača manje, a obje su strane složile nekoliko dopadljivih akcija i stvarale prilike za pogodak.

Druga je dionica susreta završila identičnim rezultatom. Olimpija je u novo vodstvo stigla zahvaljujući razigranom Brigleyu i nesporazumu zagrebačke obrane. Naime, Brigleyev je prodor privremeno zaustavio Robert Kristan, no ispred njega se našao Christoper Powers i pločica je nekako pronašla put do Medveščakovog gola.

Pred golom ljubljanske ekipe uslijedilo je nekoliko minuta zatišja, ali je u 35. minuti John Hećimović obišao vrata Norma Maraclea i pronašao Mikea Ouellettea, koji poravnava na 2:2. S tim se rezultatom ušlo u posljednjih 20 minuta ovog neizvjesnog dvoboja.

Uvodne minute posljednje trećine pripale su domaćinima. U Medveščakovoj je obrani bilo previše rupa i Slovenci su to maksimalno koristili. Srećom, pored Roberta Kristana nisu mogli, što je omogućilo Medvjedima da ostanu u igri za bodove. No, najbolja je prilika nakon desetak minuta igre ipak pripala ekipi Enija Sacilotta: kapetanu Alanu Letangu ispriječila se prečka.

Medveščak je tada dignuo razinu svoje igre, a u napetoj završnici ponovno su oba sastava imala šansu za pobjedu. Bliže tome je bila Olimpija, koja je posljednjih minutu i pol imala brojčanu prednost, ali pločica nije htjela u mrežu.

Stoga se s 2:2 ušlo u produžetke. Nakon tri minute igre isključen je Andy Sertich - nad tom će odlukom ostati upitnik - no ni dvije minute situacije 4-na-3 nisu bile dovoljne Olimpiji za pobjedonosni pogodak. Najveći dio zasluga za to, nije teško pogoditi, ide nesavladivom Kristanu. Osvajača drugog boda odlučivalo je raspucavanje.

Tu su precizni bili Ouellette i Hećimović, a Kristan je obranio dva od tri pokušaja ljubljanske momčadi. Tako je Medveščak Olimpiji pobjegao za još jedan bod, a kako je Alba Volan upisala novi poraz (isto kao i Jesenice), Medveščak se uspeo na sedmo mjesto u poretku EBEL lige.