Zimski sportovi

Grazu poraz i vrh tablice

Goran Markuš • srijeda, 28.10.2009.

Uz Medveščak i Villacher sinoć je na led izašlo čak šest momčadi, a najzanimljiviji dvoboj odvijao se u Grazu gdje su gostujući Black Wingsi tek nakon izvođenja kaznenih udaraca kući otišli kao pobjednici...

Prava hokejaška poslastica igrana je u Grazu kod kojeg su gostovali snažni igrači Black Wingsa. Međutim, prednost domaćeg terena 99ersi znaju iskoristiti i nakon svega sedam minuta igre bježe na odličnih 2:0. Ipak, gosti se ne predaju i već u prvoj trećini uspijevaju izjednačiti rezultat.

Podjednak žar vidio se na licima hokejaša obiju momčadi i u nastavku, no nedostajalo je preciznosti da bi se bilo koja ekipa uspješnije odvojila. Tako nam drugi period donosi gol na obje strane već u sedmoj minuti igre, a kratku prednost nakon gola Erica Healeyja u trećoj trećini poništava Markus Matthiasson i utakmica ulazi u produžetak.

Očekivano, tijekom produžetka obje momčadi maksimalno se zatvaraju što susret dovodi do izvođenja kaznenih udaraca koji nakon odlučujućeg gola Brada Purdieja gostima osigurava još jedan bod "viška". Međutim, svakako vrijedi napomenuti i kako su se i sa tek jednim osvojenim bodom hokejaši domaćeg Graza zadržali na samom vrhu ukupnom poretka EBEL lige.

Do fantastične pete uzastopne pobjede stigli su Capitalsi, a žrtva su ovog puta bili momci iz Salzburga koji su se prilično dugo držali u egalu da bi pred sam kraj izgubili koncentraciju što iskusni gosti preko sjajnog Daniela Nagelera znaju iskoristiti i tako osiguravaju nova tri sjajna boda. Svakako vrijedi spomenuti i gužvu nastalu nakon trećeg gola gostiju koja je domaćem Stevenu Regieru osigurala slobodni četvrtak kad Red Bull putuje na gostovanje kod Albe Volan.

Do očekivane, no teške pobjede stigli su i hokejaši Albe koji su u čak dva navrata, prvo kod 0:1, a zatim kod 1:2, gubili da bi sjajnom drugom i solidnom trećom trećinom potpuno preokrenuli rezultat i uzeli nova tri vrlo vrijedna boda. Tako se, iako su u sam susret ušli uistinu odlično, hokejaši Jesenica neće s radošću prisjećati niti ovog ponedjeljka te će prekid svoje crne serije od sad već tri uzastopna poraza tražiti na teškom gostovanju kod Black Wingsa.

Posljednji susret 18. kola, onaj između KAC-a i predzadnje Olimpije, prošao je potpuno očekivano - mirnom pobjedom domaćina. Već u samom startu krenulo se oštro s obje strane i pravo je čudo što je susret ušao u drugi period rezultatom 0:0. Međutim, iskusni domaćin znao je iskoristiti pruženo i sa dva gola u narednih dvadeset minuta praktički osigurava novo slavlje svoje momčadi. Utješni gol za goste deset minuta prije kraja postigao je Frank Banham.

Sljedeće, 19. kolo EBEL lige već ovog četvrtka otvaraju hokejaši Albe i Red Bulla dok se preostala četiri ogleda igraju dan kasnije.