Križancu 90 minuta, Zenit izgubio

Maja Giljanović • subota, 31.10.2009.

Ivica Križanac je odigrao svih 90 minuta na gostovanju svog Zenita u Moskvi protiv FK Moskve koja se u derbiju 27. kola pokazala negostoljubivim domaćinom.

Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac je odigrao svih 90 minuta derbi utakmice 27. kola ruske Premier lige između petoplasirane FK Moskve i trećeplasiranog Zenita.

Gosti su 84 minute utakmice bili bolji od dva sastava: lopta je češće bila u njihovom posjedu, izveli su triput više kornera, pripremili su više izglednih prilika i objektivno bili bliži osvajanju sva tri boda.

Najveće su šanse Zenita prokockali Tekke i Bistrov da bi pet minuta prije kraja golom Šešukova izgubili i bod.

Zenit je nakon šestog ovogodišnjeg poraza ostao treći devet bodova iza Rubina i pet iza Spartaka koji svoju utakmicu protiv Rostova tek treba odigrati, a FK Moskva je nakon 13. pobjede nauštrb CSKA zaradila jednu poziciju, četvrta je s identičnim brojem bodova koliko ih je osvojio i Zenit samo s četiri gola slabijom gol-razlikom.

CSKA je nakon prošlotjedne mizerije protiv upravo FK Moskve (1:3 pred svojim navijačima) koja je rezultirala sporazumnim raskidom ugovora s Juande Ramosom - Španjolac je u Moskvi izdržao samo 47 dana - pod vodstvom 38-godišnjeg Leonida Sluckija u doslovce prvom suvislom napadu u 3. minuti golom Necida pobijedio čečenski Terek.

Branitelj naslova Rubin bivšeg hrvatskog reprezentativca Stjepana Tomasa u drugom je poluvremenu slomio Krila Sovjetov (Noboa 48., Buharov 56. i 75., Gökdeniz 63.) i stvorio ekstra pritisak Spartaku bivšeg hajdukovca Stipe Pletikose odvojivši se od deveterostrukih prvaka (posljednji put, međutim, još 2001.) četiri boda.

Lokomotiv Tomislava Dujmovića prvog dana studenog gostuje protiv Toma u Tomsku.

Rusija, 27. kolo:
CSKA - Terek 1:0, Rubin - Krila Sovjetov 4:1, Saturn - Himki 1:0, FK Moskva - Zenit 1:0