Realu dosta deset minuta

Branimir Korać • nedjelja, 01.11.2009.

U prva dva susreta petog kola ACB lige pobjede su odnijeli Real i Xacobeo. Real je u gostima svladao Bizkaiju 96:70 unatoč dobroj igri Marka Banića, a Xacobeo je doma svladao Fuenlabradu 86:66...

Realu je trebala jedna četvrtina da u gostima riješi pitanje pobjednika protiv Bizkaije. Domaćin se držao punih deset minuta, a onda je Real prebacio u brzinu više i završio posao. Nakon prve dionice gosti su vodili s minimalnih 22:21, a na poluvremenu je već bilo 52:31. Do kraja susreta prednost je narasla na konačnih 96:70.

Louis Bullock odigrao je veliku utakmicu, ubacio je 21 poen (trica 5/5), a Novica Veličković dodao je 16 poena i sedam skokova. Na drugoj strani hrvatski reprezentativac Marko Banić bio je najraspoloženiji, igrao je 30 minuta i ubacio 17 poena (8/11 za dva) uz četiri skoka, Chris Warren dodao je 13 poena, a Damir Markota za 18 minuta ubacio je tri poena (1/4 za tricu) uz dva skoka i dvije asistencije.

U susretu neporažene Fuenlabrade i momčadi bez pobjede Xacobea uspješniji je bio onaj koji još nije slavio. Xacobeo je u svojoj dvorani odnio visoku pobjedu 86:66, povijesnu prvu pobjedu u ACB ligi. Domaćin je do pobjede stigao u posljednjoj četvrtini koju je na krilima navijača dobio 30:16.

Reyshawn Terry ubacio je 20 poena uz sedam skokova, a Konstantinos Vasileiadis dodao je 19 poena (trica 5/10) i pet skokova. Drago Pašalić za 17 minuta ubacio je devet poena (4/6 za dva, 0/1 za tri) uz tri skoka. Kod gostiju Esteban Batista ubacio je 20 poena uz devet skokova, a Tal Burstein dodao je 12 poena.