Zimski sportovi

Medveščak opet ostao na 2:3

Martina Oštrić • nedjelja, 01.11.2009.

U posljednjem susretu prije dvotjednog odmora hokejaši Medveščaka ugostili su momčad iz Graza. Kao i u prvoj utakmici ovih protivnika utakmica je završila rezultatom 2:3, no, nažalost, i ovoga puta pobjedom gostiju...

Još jednom Ledena dvorana Doma sportova ispunjena je do posljednjeg mjesta, no Medvjedima, očito umornima od tempa tri utakmice u posljednjih pet dana nije sve išlo kako su zamislili. Nakon gostujuće pobjede od 2:3 u prošloj utakmici istih momčadi, te poraz gostiju od Ljubljane u prošlom kolu, u Zagrebu se očekivala nešto lakša utakmica sa trenutno drugoplasiranom momčadi lige.

Navijači su u prvoj trećini bili lišeni pogodaka, a dvorana je u nekoliko navrata zagrmila ponajviše odličnom Robertu Kristanu. Prvi pogodak pada tek u 29. minuti susreta, kada Floriana Iberera odlično proigrava Jean Philippe Pare nakon čega ovaj dovodi goste u vodstvo.

Greška obrane Medveščaka dovodi do povećanja gostujućeg vodstva. Greg Day ostavljen je sam samcat ispred Kristanovog gola, te s lakoćom poentira odvodeći goste na dva gola prednosti. Druga dionica donijela je i dva vrlo dobra pokušaja domaćih igrača, a vrijedi izdvojiti pokušaj Alana Letanga u 6. minuti, te Conrada Martina u 12. Na žalost, ni jedan ni drugi udarac nisu završili iza leđa gostujućeg golmana Fabiana Weinhandla.

U posljednjem periodu utakmice vidjeli smo nešto bolji Medveščak. U 44. minuti nije iskorištena prilika ispred Weinhandlovog gola, dok je tri minute kasnije Sertich u maniri Janice iz najboljih dana prošao gostujuću obranu, no završetak je izostao.

49. minuta donijela je delirij u prepunoj Ledenoj, a 'krivac za to je Aaron Fox. U odličnoj akciji na asistenciju T.J. Guidarellija vraća Medveščak na gol zaostatka.

Nekoliko sekundi nakon isključenja Smytha u 14. minuti ponovno puca Iberer, a nakon ispadanja pločice Kristanu iz ruke suci potvrđuju pogodak, čime se gosti nanovo odljepljuju na dva pogotka prednosti.

Do 2:3, Medveščakovi su igrači došli u 19. minuti. Mike Ouellette na asistenciju Robbyja Sandrocka još jednom nakratko vraća nadu domaćima, nakon čega Sachilotto uzima Time out i vadi golmana. Nažalost bezuspješmo, jel je ostalo premalo vremena za ikakvu smisleniju akciju.

Dva gola igrači Graz 99ersa postigli su s igračem više, dok momčad Medveščaka igrača više na ledu nije ni osjetila. Sukladno tomu, loša obrana s igračem manje na ledu odnijela je još pokoji mogući gol domaćim igračima, na čemu će ubuduće svakako morati proraditi.