Vodeni sportovi

Primorju bod na otvaranju

Matej Milanović • petak, 06.11.2009.

Primorje je drugi krug kvalifikacija vaterpolskog Kupa LEN otvorilo remijem protiv Dinamo Olimpijskija iz Moskve. Riječani su pred svojom publikom igrali 11:11. Sutra ih očekuje susret s drugom jakom momčadi u skupini, Vouligamenijem. Pobjeda je nužna ukoliko žele proći krug.

U Rijeci se igra drugi kvalifikacijski krug Kupa LEN. Riječani su natjecanje otvorili protiv neugodnog Dinamo Olimpijskija iz Moskve. Primorje je zaostajalo 4:3 nakon prvih osam minute igre, no jako dobra druga četvrtina donijela im je prednost od 7:6 na poluvremenu.

Rezultat se ponovno promijenio tijekom treće četvrtine kada je Dinamo Olimpijskij poveo sa 10:9. Primorje je u posljednjoj dionici ipak uspjelo izboriti bod izjednačivši na konačnih 11:11.

U drugom susretu skupine, grčki Vouliagmeni je lagano došao do bodova protiv Lodza. Poljaci su ravnopravno odigrali tek treću četvrtinu koja je završila 3:3. Ostale tri četvrtine su završile 11:3 u korist Grka. Najbolji u redovima Vouliagmenija bio je Ryan Bailey sa četiri pogotka.

U drugom kolu Primorje će igrati upravo s Vouliagmenijem u potrazi za pobjedom koja bi ih približila osmini finala ovog europskog kupa.