Vodeni sportovi

Jadranu bodovi protiv Francuza

Maja Giljanović • petak, 06.11.2009.

Vaterpolisti splitskog Jadrana u Berlinu su u Skupini L drugog kola kvalifikacija upisali svoju šestu pobjedu uzastopce u Kupu LEN nakon što su prošli mjesec u Splitu pobijedili na svih pet utakmica prvog kola.

Jadran – Olympic Nice 15:10 (5:1, 3:5, 3:1, 4:3)

Berlin, Kup LEN, drugo kolo kvalifikacija, prva utakmica

Suci: Taccini (Italija) i Rutz (Nizozemska)

Jadran: Petričević (4 obrane), Pleić, Vukić (1), Delaš (2), Bezić (3), Hutten (1), Popović, Vuleta (1),Kuzmanić (2), Perić (2), Banovac, Matutinović (3), Vlaić. Trener: Matutinović

Olympic Nice: Moriame (6 obrana), Jeleff, Saudadier, Michaud, Izdinsky, Rodin (1), Mravik (3), Santini (4), Marzouki (2), Bruzzo, Tomi, Stajić. Trener: Bjelanović

Igrač više: Jadran 4/10, Olympic Nice 3/7

Peterci: Jadran 0/0, Olympic Nice 2/2

Igrači trenera Dragana Matutinovića nastavila je u ritmu igara prikazanih u Splitu krajem listopada kada su u Skupini C upisala pet pobjeda u pet utakmica protiv Manchestera (26:6), Paredesa (36:6), Dinama iz Moskve (14:9), Szegeda (8:8) i Vala (15:5).

Splićani su u drugom kolu kvalifikacija Kupa LEN izvučeni u Skupini L u Berlinu zajedno s berlinskim Spandauom (Nijemci su osvojili treće mjesto u pretkolu Eurolige u skupini sa zagrebačkom Mladosti), Olympicom iz Nice i CSKA-om iz Moskve.

U prvoj utakmici Jadranašima su se suprotstavili Francuzi pod stručnom paskom splitskog trenera Branka Bjelanovića, pružili im čvrst otpor, ali su ipak potpisali kapitulaciju.

Jadran je furiozno otvorio susret i nakon prve četvrtine vodio četiri gola razlike (5:1). Nice se oporavila od početnog šoka, drugu četvrtinu osvojila (5:3) i početkom se treće primakla na tek gol zaostatka (8:7).

U prvom redu Šibenčanina Kristijana Santinija koji je četiri puta svladao Petričevića te Mravika (tri gola) Jadran je, međutim, ipak slomio. Tri gola uzastopce i vodstvo (11:7 pokazali su se prijelomnim trenutkom utakmice koja je u konačnici okončala pobjedom Splićana 15:5.

Bezić i Matutinović triput su probušili Moriamea, dva su gola dali Delaš, Kuzmanić i Perić, a jednom su se u strijelce upisali i Vukić, Hutten, Vuleta.

Drugu utakmicu Jadran igra u subotu (20 sati) protiv prvih favorita skupine Spandaua. O Nijemcima koje je Mladost prošli mjesec u pretkolu Eurolige pobijedila 13:5 trener Matutinović kaže: "Favoriti su, ali o 'spuštanju gaća' nema govora. U tradiciji je našeg kluba da u svakoj utakmici idemo na pobjedu".

Dinamo iz Moskve ozbiljnim se protivnikom Nijemcima pokazao u prvoj (2:3) i trećoj (3:4) četvrtini, ali prazan hod u drugoj (3:6) i osobito četvrtoj (0:5) četvrtini skupo ih je stajao i izgubili su 8:18.