Vodeni sportovi

Goropadni Crnogorci

Vedran Babić • petak, 06.11.2009.

Diljem Europe u jeku je drugi krug kvalifikacija Kupa LEN, u kojem klubovi traže svoju ulaznicu za osminu finala. U trima skupinama u Rumunjskoj, Sloveniji i Crnoj Gori favoriti su uglavnom bili uspješni, a najupečatljiviju pobjedu ostvario je crnogorski Val iz Prčnja.

Skupina I: Oradea (Rumunjska)
Oradea - Košice 9:6 (3:2, 2:3, 1:1, 3:0)
Sori - Budimpešta 10:14 (1:4, 3:4, 3:2, 3:4)

Domaćin Oradea do pobjede je stigao zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini, koju je dobio 3:0. Velike zasluge za pobjedu idu i na adresu raspoloženog Kalmana Kadara, koji je s četiri gola bio najbolji strijelac utakmice.

Vaterpolisti iz mađarske prijestolnice bili su bolji od talijanskog Sorija, a njihovi najistaknutiji pojedinci bili su Marton Toth s četiri gola i Laszlo Weszelovszky s tri.

Skupina M: Koper (Slovenija)
Rokava Koper - Marseille 7:14 (1:3, 2:3, 2:4, 2:4)
Savona - Amersfoort 16:4 (3:2, 4:1, 4:0, 5:1)

Sudionik Jadranske lige, Rokava Koper, nije se uspio suprotstaviti jačoj momčadi Marseillea, koja je slavila s uvjerljivih sedam golova prednosti. Od sedam igrača koji su se upisali u strijelce najefikasniji su bili Audon i Tromler sa po tri gola, dok je isti učinak ostvario i igrač domaćih Teo Galič.

U drugoj utakmici skupine Savona, inače pobjednik natjecanja iz 2005., lako se razračunala s najvećim autsajderom nizozemskim Amersfoortom.

Skupina N: Prčanj (Crna Gora)
Val Prčanj - Tirol 22:6 (7:1, 5:1, 3:3, 7:1)
Spartak Volgograd - Sabadell 10:8 (3:0, 2:2, 3:2, 2:4)

Vaterpolisti crnogorskog Vala iz Prčnja ubilježili su najuvjerljiviju pobjedu večeri u cijelom natjecanju. Domaćini skupine su pregazili Austrijance iz Tirola s čak 22:6, a mrežu gostiju zatresli su svi igrači osim dvojice vratara. Pet pogodaka postigao je Marko Ercegović, a četiri Nikola Murišić.

Dvoboj između Spartaka iz Volgograda i Sabadella bio je mnogo zanimljiviji, a ključnu prednost Rusi su ostvarili već u prvoj četvrtini. Kasnije se Španjolci više nisu uspjeli vratiti u utakmicu te će prvu pobjedu morati tražiti u subotu.