Vodeni sportovi

Primorje razbilo Vouliagmeni

Matej Milanović • subota, 07.11.2009.

Riječko Primorje je uvlerljivom pobjedom protiv Vouliagmenija praktički osiguralo nastup u osmini finala Kupa LEN. Riječani moraju još samo svladati poljski Lodz, najslabiju momčad skupine. U drugoj utakmici grupe Dinamo Olimpijskij se prošetao upravo s Poljacima.

Primorje je u susret s Vouliagmenijem ušlo s imperativom pobjede koja je praktički osiguravala prolaz kruga, dok bi eventualni poraz doveo Riječane na korak od ispadanja. Usprkos pritisku Primorje je sve riješilo već u prvom poluvremenu kojeg su dobili sa 6:1.

Grci su bili bolji od hrvatskog sastava tek u trećoj četvrtini koju su dobili s minimalnom razlikom, a Primorje je u posljednjih osam minuta povećalo prednost na konačnih 13:6. Kod domaćih su Nikola Franković i Erik Bukovac postigli po tri gola, dok je za Vouliagmeni dva realizirao Ryan Bailey.

Primorju je za prolaz sada dovoljna pobjeda protiv poljskog Lodza što znači da su Riječani zapravo već kvalificirali jer bi njihov poraz od Poljaka bio jedna ogromna senzacija. Vouliagmenija pak očekuje iznimno zahtjevan zadatak, budući da moraju svladati Dinamo Olimpijskija za ulazak u osminu finala.

U drugom kolu Rusi su lagano nadigrali Lodza sa 15:6. Poljaci su se koliko toliko držali nakon prve dvije četvrtine kada su gubili sa 5:3, no drugo poluvrijeme su Rusi dobili sa premoćnih 10:3 i upisali tri boda koja im omogućuju da sutra i samo s bodom protiv Vouliagmenija osiguraju ulazak u osminu finala. Kod Rusa je jako dobar bio Sergej Gubarev sa pet pogodaka.

Valja na kraju tek spomenuti da je pobjedu Primorja protiv Grka za Sportnet.hr predvidio i Fran Paškvalin koji je dodao: "Mislim da će Primorje na kraju proći skupinu čak sa prvim mjestom."